Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Co się stanie z lotniskiem Tempelhof?

Lotnisko Tempelhof istnieje w Berlinie od lat 20. XX wieku i przez wiele lat było jednym z najważniejszych portów kraju. Szczególnie doniosłe znaczenie miał jego udział w II wojnie światowej, zarówno jeśli chodzi o stronę militarną, jak pomoc dla cywilów.

 

Tempelhof w 1984

W latach siedemdziesiątych jeden z najważniejszych portów lotniczych Europy i świata, znany w Polsce przede wszystkim z nagminnych porwań samolotów LOTu za czasów PRL, kiedy to pasażerowie albo załoga zmuszali kapitana do lądowania w Berlinie Zachodnim zamiast w którymś z portów docelowych bloku komunistycznego. Sytuacje takie były na tyle powszechne, że skrót LOT zaczął być rozwijany jako Landing On Tempelhof (ang. lądowanie na lotnisku Tempelhof), Landet Oft in Tempelhof (niem. ląduje często na Tempelhof) lub Linie Okęcie-Tempelhof.

30. października 2008 roku lotnisko Tempelhof zostało zamknięte, a władze miasta zaczęły się zastanawiać, co zrobić z ogromnym niezabudowanym terenem, jaki po nim pozostał. Wkrótce potem został rozpisany konkurs na zagospodarowanie tego obszaru. Wśród łatwych do przewidzenia propozycji takich jak parki, galerie handlowe, czy tereny rekreacyjne zdarzyły się również bardziej kreatywne rozwiązania takie jak na przykład centrum spa dla celebrytów, stworzenie ogromnej dzielnicy rozkoszy, czy wzbudzająca największe kontrowersje i zdecydowanie najbardziej innowacyjna koncepcja wzniesienia tutaj ogromnej góry o wysokości ponad 1000 m. n. p. m. Jakob Tigges, młody niemiecki architekt, twórca niniejszej koncepcji, chciałby by była to nowa wizytówka miasta, jednak jego projekt nie ogranicza się tylko do tego – Tempelhof Berg miałaby stać się również ośrodkiem sportów zimowych, rezerwatem przyrodniczym z dziką florą i fauną wysokogórską oraz letnim ośrodkiem trekkingowym. A wszystko to w samym sercu Berlina. Władze odrzuciły jednak ten pomysł, jako niewykonalny ze względów finansowych, jednak Berlińczycy postanowili o niego walczyć i próbują zmienić tę decyzję, a internet stał się forum wymiany opinii o tym niecodziennym projekcie.

 

Góra Tempelhof projektu Jakoba Tiggesa

Kozice na Tempelhof Berg

 

Więcej infortmacji o projekcie The Berg

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!