MPL Kraków-Balice ma nowy rozkład lotów

Według nowego, zimowego rozkładu lotów Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice obsłuży 45 regularnych połączeń lotniczych z 32 miastami. Pojawią się także nowe trasy do pięciu europejskich miast.

Jak mówił na konferencji prasowej prezes MPL Jan Pamuła, największa zmiana w siatce połączeń była spowodowana decyzjami Centralwings. Polska tania linia lotnicza zrezygnowała z regularnych połączeń i skupiła się na czarterach. Zarząd krakowskiego portu lotniczego prowadzi negocjacje z innymi przewoźnikami oferującymi tanie loty, by uruchomić utracone z powodu zmian bezpośrednie loty m.in. do Rzymu, Barcelony i Aten.

Światowy kryzys i malejąca liczba połączeń rodzą dla wielu lotnisk problemy. Sytuacja ta nie ominęła też krakowskiego portu. Władze portu zrewidowały w dół tegoroczną prognozę dotyczącą liczby odprawionych pasażerów. Wyniesie ona nie - jak pierwotnie zakładano - ok. 3,5 mln, lecz 2,9-3 mln osób. Mimo to prezes Pamuła szacuje, że ostatni okres był dla lotniska sprzyjający.

- Udało nam się uruchomić szereg nowych połączeń, wśród których są loty do Edynburga, Sztokholmu Skavsta oraz Birmingham wykonywane przez irlandzki Ryanair, Oslo Rygge realizowane przez Norwegian oraz loty do Berlina z międzylądowaniem w Poznaniu, które obsłuży JetAir - mówił Pamuła.

W sumie w sezonie zimowym na krakowskie lotnisko będzie latać 20 przewoźników: 10 tradycyjnych i 10 oferujących tanie loty. Zimowy rozkład będzie obowiązywał do 29 marca przyszłego roku.

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!