Nagłówek strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Z naturą nie wygrasz! Zobacz najbardziej zieloną wioskę na świecie

zielona-wioska-Houtouwan

Opuszczona wioska rybacka Houtouwan w Chinach przypomina dziś zieloną dżunglę, choć jeszcze niedawno była zamieszkana przez ludzi.

Znajdująca się na jednej z wysp Shengi wioska Houtouwan jest oddalona od Szanghaju o 64 km. Spacer po niej przypomina wejście do innego świata, gdzie to rośliny dominują i przejmują kontrolę na zurbanizowanym niegdyś terenem. Ściany budynków pokryte są mchem i bluszczem do tego stopnia, że z daleka trudno nawet rozpoznać, że nie tak dawno było to miejsce zamieszkane przez ludzi.

Na początku lat 90. XX wieku w Houtouwan mieszkało ponad 2000 osób. Jednak ze względu na brak możliwości konkurowania z rozwijającym się przemysłem rybnym, mieszkańcy zmuszeni byli przeprowadzić się do innych miast w poszukiwaniu pracy. Na miejscu pozostała ich jedynie garstka, która przez dłuższy czas ledwo wiązała koniec z końcem. Na szczęście, pomoc dla nich przyszła z zupełnie niespodziewanej strony.

Kiedy porzucone domy zaczęły porastać roślinnością, wioska zaczęła przypominać szmaragdową krainę wyjętą wprost z baśni. Jej wygląd zaczął z kolei przyciągać zaciekawionych turystów, którzy zapragnęli zobaczyć coś całkowicie niezwykłego i unikatowego. W ten sposób opuszczona wioska ponownie umożliwiła zarobek nielicznym mieszkańcom.

Zielona wioska Houtouwan - fot. Shutterstock

Zobacz też

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa

Zobacz promocje na tanie loty z Zielonej Góry. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety do Zielonej Góry.

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Malagi, z Warszawy do Paryża oraz połączeń lotniczych z Warszawy do Zurychu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Paryża, Okazje na loty w czerwcu, Okazje na loty na Boże Ciało, Pakiety z Warszawy, Pakiety z Zielonej Góry, loty z Gdańska do Madrytu, najtańsze bilety z Gdańska do Londynu, krajowe bilety lotnicze, wyszukiwarka tanich lotów, Loty na Jeden Dzien.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Pokrowce na walizki, Pozostałe, Bez kategorii, Plecaki dla dzieci i Walizki twarde małe.