Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Spotted by Locals – dobry sposób na podróże

spotted-by-locals-super-sposb-na-podre

Słyszałeś kiedyś o Spotted by Locals? A może już korzystałeś i jesteś zachwycony tym pomysłem? Spotted by Locals to dobry sposób na podróże!

Dzięki tej aplikacji możesz zwiedzać ponad 70 miast i poznawać dane miejsce korzystając z podpowiedzi ich mieszkańców. Można powiedzieć, że to oryginalne przewodniki miejskie z poradami od wtajemniczonych. Tworzą je mieszkańcy, którzy zdradzają cenne wskazówki tak, aby Twoja podróż była możliwie najbardziej owocna. Nie byłbyś w stanie lepiej zwiedzić danego miejsca na własną rękę.

Spotted by Locals tworzą ludzie kochający miasta, w których mieszkają i którzy chętnie dzielą się informacjami o swoich ulubionych miejscówkach (wartych odwiedzenia).

​Spotted by Locals to sposób na bliskie poznanie obcych kultur

Pomysłodawcami projektu jest para Holendrów – Sanne i Bart van Poll.  Podróżnicy z zamiłowania. Zwiedzając różne kraje Europy często napotykali na utrudnienia związane z przewodnikami. Nierzadko zdarzała się na przykład sytuacja, że miejsca opisane w przewodnikach już dawno nie istnieją.  

Jako dwoje uzależnionych od podróży ludzi często sfrustrowanych bezosobowymi i nieaktualnymi wskazówkami, które znaleźli w swoich przewodnikach turystycznych i na stronach internetowych poświęconych turystyce, Sanne i Bart van Poll postanowili ruszyć ze Spotted by Locals w 2008 roku.

Para z Amsterdamu natknęła się na blog pewnego pisarza, który pisał o swoich ulubionych miejscach w mieście. I BINGO. Oświeciło ich.  Świetny sposób na podróże to korzystanie z wiedzy i upodobań miejscowych.

Obecnie Spotted by Locals to 71 przewodników miejskich w Ameryce Północnej, Europie i na Bliskim Wschodzie

Na poczatku Spotted by Locals istniał jako miejski blog Amsterdamu pisany właśnie przez jego mieszkańców. Aby zostać Spotterem trzeba mieszkać w danym mieście, o którym chcesz pisać, mówić w lokalnym języku, pisać tylko o swoich ulubionych miejscach i aktualizować na bieżąco swoje rekomendacje.

Pomysł szybko się rozwinął i w 2011 roku powstała aplikacja na iPhone'a i Androida, aby ułatwić życie innym podróżnikom. Obecnie istnieje 71 przewodników miejskich w Ameryce Północnej, Europie i na Bliskim Wschodzie.

Każdy Spotter jest starannie dobrany przez Sanne i Barta, którzy nadal prowadzą koczownicze życie podróżując do sześciu miesięcy w roku, aby spotkać się z członkami tej społeczności w ich ulubionych miejscach na całym świecie.

Sanne i Bart powiedzieli:

Każdy przewodnik po mieście na całym świecie mówi o lokalnej kulturze i nawykach każdego miasta. Jesteśmy przekonani, że wiele problemów na świecie spowodowanych jest przez ludzi z różnych kultur, którzy nie rozumieją się nawzajem. Wierzymy, że to poszerzy światopogląd podróżujących, pozwalając im widzieć więcej z perspektywy lokalnej. Może nawet zwiększyć zrozumienie międzykulturowe, dzięki czemu świat stanie się lepszym miejscem.

Jeśli kochasz swoje miasto i lubisz o nim pisać, a także czerpiesz przyjemność z dzielenia się spostrzeżeniami z innymi, możesz też dołączyć do społeczności Spotters. 

Nawigacja dodatkowa