Pomyłka jakich mało! 34 pasażerów wsiadło do złego samolotu. Stanowili 70% wszystkich podróżnych!

pasazerowie-w-zlym-samolocie

Taka sytuacja nie powinna w ogóle mieć miejsca, ale jednak się wydarzyła. 34 pasażerów znalazło się w niewłaściwym samolocie i poleciało w zupełnie inne miejsce niż planowali. Co ciekawe, samolot był niewielkich rozmiarów – mógł przewozić jedynie 50 ludzi.

Lotniska mają specjalne procedury, które powinny zapobiec takim pomyłkom. Po to przecież są sprawdzane karty pokładowe, skanowane kody z biletów i kontrolowane dokumenty. Żaden pasażer nie powinien się zagubić i wejść do niewłaściwego samolotu. Oczywiście, niekiedy takie sytuacje mają miejsce, ale są to bardzo sporadyczne przypadki i dotyczą pojedynczych pasażerów.

Tym razem jednak sytuacja była inna. Aż 34 pasażerów zostało wpuszczonych do niewłaściwego samolotu i stanowili oni większość na pokładzie. Wszystko działo się w Szwecji, w maszynie linii Nextjet. Początkowy lot z Sundsvall do Göteborga został odwołany ze względu na ciężkie warunki pogodowe. Niestety, nikt nie poinformował o tym lotniska w Sundsvall. Pasażerowie sądzili, że lot ma po prostu opóźnienie. Zatem odczekali 3 godziny i wsiedli do podstawionego samolotu. Nikt nie wyprowadził ich z błędu.

Musieli się bardzo zdziwić, kiedy po wylądowaniu okazało się, że wcale nie znajdują się w Göteborgu, za to trafili do Luleå, miasta na północy Szwecji.

Podobne sytuacje miały już miejsce w historii lotnictwa, ale w przypadku pojedynczych osób. Jedna z najsłynniejszych pomyłek, która w dodatku przytrafiła się już pięciokrotnie, to wysłanie pasażera do Sydney w Nowej Szkocji zamiast do Sydney w Australii. 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Poznania do Londynu, z Gdańska do Madrytu i, połączeń lotniczych z Poznania do Stambułu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Stambułu, Lot + hotel z Zielonej Góry, bilety lotnicze Tbilisi, krajowe bilety lotnicze, wyszukiwarka lotów.