przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Przy lotnisku w Oslo powstanie miasto, a w nim baseny, loty ze spadochronem i autonomiczne samochody!

Miasto przy lotnisku w Oslo

Miasto przyszłości przy lotnisku? To możliwe tylko w Oslo! Już wkrótce powstanie miasto o powierzchni około 4 km kwadratowych, gdzie nie tylko wypoczniesz w hotelu czy przy basenie, ale również rozerwiesz się latając na spadochronie ciągniętym za samochodem.

Miasto przyszłości przy lotnisku

Firmy Haptic Architects i Nordic Office of Architecture pokazały ostatnio plany nowego miasta, które ma powstać przy lotnisku Oslo Gardermoen w Norwegii. Będzie niezwykłe! Wszystkie samochody, które będą się przemieszczać po tym terenie, będą elektryczne. To samo dotyczy specjalnej szybkiej kolei, która błyskawicznie dowiezie mieszkańców zarówno do Oslo, jak i z powrotem na lotnisko.

Miasto przy lotnisku w Oslo, fot. Forbes Massie/Haptic

Centrum nowego lotniskowego miasta będzie deptakiem, natomiast po ulicach znajdujących się w zewnętrznych granicach, jeździć będą autonomiczne samochody napędzane energią elektryczną. Miasto ma nie tylko stanowić atrakcję i być miejscem noclegowym na podróżnych, ale również posłuży do testowania nowych technologii. Dodatkowo mieszkańcy będą mogli skorzystać z basenów z widokiem na lotnisko, tras rowerowych czy możliwości lotu na spadochronie ciągniętym przez samochód.

Miasto przy lotnisku w Oslo, fot. Forbes Massie/Haptic

Norweski pomysł na zieloną energię

Oczywiście w głównej mierze budynki w mieście będą pełniły funkcję typowo użytkową: będą to hotele, biura z salami konferencyjnymi i domy. Cały projekt ma również promować zieloną energię, co wpisuje się idealnie w dotychczasowe działania norweskiego rządu. Planuje on m.in. wprowadzenie pierwszych na świecie przelotów lotniczych wykonywanych przez elektryczne samoloty, co ma nastąpić już w 2030 roku. 

Lotniskowe miasto będzie powstawać prze kolejne 30 lat, jednak pierwsze prace rozpoczną się już w 2019 lub 2020 roku. Pierwsze budynki powstaną (zgodnie z planem) w 2022 roku.

Miasto przy lotnisku w Oslo – fot. Forbes Massie/Haptic

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Oslo. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Oslo.

Jeżeli wybierasz się do Norwegii, prawdopodobnie zainteresują Cię tanie loty z Gdańska do Stavanger, bilety lotnicze do Oslo lub tanie loty z Berlina do Bergen.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Katowic do Oslo i z Warszawy do Oslo.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Lizbony, Okazje na loty do europejskich stolic, Wycieczki na Karaiby, Pakiety z Wrocławia, Pakiety w grudniu, połączenia z Warszawy do Paryża, tanie loty z Wrocławia do Oslo, bilety lotnicze, krajowe bilety lotnicze, Loty na Weekend z Warszawy.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Adaptery podróżne, Pozostałe, Strefa niskich cen, Torby podręczne i Walizki miękkie.