Przy lotnisku w Oslo powstanie miasto, a w nim baseny, loty ze spadochronem i autonomiczne samochody!

Miasto przy lotnisku w Oslo

Miasto przyszłości przy lotnisku? To możliwe tylko w Oslo! Już wkrótce powstanie miasto o powierzchni około 4 km kwadratowych, gdzie nie tylko wypoczniesz w hotelu czy przy basenie, ale również rozerwiesz się latając na spadochronie ciągniętym za samochodem.

Miasto przyszłości przy lotnisku

Firmy Haptic Architects i Nordic Office of Architecture pokazały ostatnio plany nowego miasta, które ma powstać przy lotnisku Oslo Gardermoen w Norwegii. Będzie niezwykłe! Wszystkie samochody, które będą się przemieszczać po tym terenie, będą elektryczne. To samo dotyczy specjalnej szybkiej kolei, która błyskawicznie dowiezie mieszkańców zarówno do Oslo, jak i z powrotem na lotnisko.

Miasto przy lotnisku w Oslo, fot. Forbes Massie/Haptic

Centrum nowego lotniskowego miasta będzie deptakiem, natomiast po ulicach znajdujących się w zewnętrznych granicach, jeździć będą autonomiczne samochody napędzane energią elektryczną. Miasto ma nie tylko stanowić atrakcję i być miejscem noclegowym na podróżnych, ale również posłuży do testowania nowych technologii. Dodatkowo mieszkańcy będą mogli skorzystać z basenów z widokiem na lotnisko, tras rowerowych czy możliwości lotu na spadochronie ciągniętym przez samochód.

Miasto przy lotnisku w Oslo, fot. Forbes Massie/Haptic

Norweski pomysł na zieloną energię

Oczywiście w głównej mierze budynki w mieście będą pełniły funkcję typowo użytkową: będą to hotele, biura z salami konferencyjnymi i domy. Cały projekt ma również promować zieloną energię, co wpisuje się idealnie w dotychczasowe działania norweskiego rządu. Planuje on m.in. wprowadzenie pierwszych na świecie przelotów lotniczych wykonywanych przez elektryczne samoloty, co ma nastąpić już w 2030 roku. 

Lotniskowe miasto będzie powstawać prze kolejne 30 lat, jednak pierwsze prace rozpoczną się już w 2019 lub 2020 roku. Pierwsze budynki powstaną (zgodnie z planem) w 2022 roku.

Miasto przy lotnisku w Oslo – fot. Forbes Massie/Haptic

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Oslo. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Oslo.

Jeżeli planujesz podróż do Norwegii, sprawdź też tanie loty z Gdańska do Bergen, bilety lotnicze Pyrzowice Oslo lub tanie loty z Berlina do Bergen.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów ze Szczecina do Oslo i z Gdańska do Stavanger.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Rzymu, Okazje na loty z Polski za granicę, najtańsze bilety z Warszawy do Bejrutu, loty z Wrocławia do Oslo, loty krajowe, loty po Polsce, Loty w Marcu.