Skiathos. Największe atrakcje greckiej wyspy

Pixabay
Strona 1 z 8

Skiathos, najbardziej kosmopolityczna wyspa Sporadów Północnych, to prawdziwy raj na Ziemi wypełniony bujnymi lasami sosnowymi i plażami oblanymi lazurowymi wodami. Dodajmy do tego jeszcze dobre jedzenie, ciekawe legendy oraz bujne życie nocne, a wciąż będą to tylko jedne z wielu atrakcji, jakie wyspa ma do zaoferowania.

Tętniąca życiem perła Sporadów

Stolica Skiathos, największa miejscowość na wyspie, to nowoczesny kurort z doskonałą bazą turystyczną. Malownicze miasto jest stosunkowo nowe. Przyjmuje się, że zostało zbudowane ok. 1829-30 r. w miejscu starożytnej osady. Najważniejszym zabytkiem Chory jest jej naturalny port, który od stuleci determinuje losy miasta. Dziś stanowi popularną przystań jachtową, dzięki której wyspa nabrała kosmopolitycznego charakteru. Spacer po wąskich, brukowanych uliczkach miasta odsłania urocze białe domy z czerwonymi dachówkami i kolorowymi ogrodami.

Stolica wyspa wypełniona jest uroczymi zakątkami. Fot. Shutterstock

Wyspa Skiathos. Fot. Pixabay


polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Skiathos. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety ze Skiathos.

Jeżeli planujesz podróż do Grecji, sprawdź też tanie loty z Rodos do Aten, bilety lotnicze Ateny lub tanie loty z Krakowa do Aten.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Berlina do Rodos.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Nowego Jorku, Lot + hotel z Wrocławia, loty z Gdańska do Londynu, wyszukiwarka lotów, loty po Polsce, do Grecji.