przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Kiedy i gdzie zobaczysz najpiękniejsze kwitnące wiśnie w Japonii?

Himeji-Castle-and-full-cherry-blossom-with-Fuji-mountain-background-Japan-shutterstock_601341215

Tegoroczna wiosna zbliża się szybkimi krokami, a wraz z nią jedno z najpiękniejszych naturalnych wydarzeń na świecie - sakura.

Sakura to kwitnienie wiśni, jedna z ulubionych pór roku w Japonii. Mieszkańcy tego kraju mają nawet osobną nazwę określającą oglądanie kwitnących drzew - hanami. Istnieje ponad tysiąc najpiękniejszych miejsc, w których można podziwiać sakurę na różnych wyspach Japonii. Wydarzenie przyciąga tłumy mieszkańców i turystów, dlatego warto z góry wiedzieć, gdzie się udać.

Zaplanowanie odpowiedniej pory na przyjazd do Japonii w celu oglądania kwitnących wiśni nie jest łatwym zadaniem. Wszystko zależy od pogody, a ta lubi być nieprzewidywalna. Jednak japoński instytut meteorologiczny postarał się zebrać wszystkie możliwe dane i ustalić pory kwitnienia drzew w różnych miejscach w Japonii.

Najnowsze prognoza przewiduje, że wiśnie zaczną kwitnąć 20. marca w Tokio, a największa liczba kwiatów pojawi się 28. marca. Na Hokkaido, najbardziej na północ wysuniętej wyspie Japonii, kwiaty pojawią się 3. maja, a największy rozkwit nastąpi 6. maja. W międzyczasie kwitnienie będzie miało miejsce 27. marca w Kioto (najwięcej kwiatów 4. kwietnia) i 26. marca w Osace (najwięcej kwiatów 3. kwietnia).

Fot. Shutterstock 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Dusseldorfu, z Krakowa do Chicago oraz, połączeń lotniczych z Warszawy do Splitu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Paryża, Okazje na loty z Warszawy, Okazje na loty do Australii, Okazje na loty na wakacje, Okazje na loty z Polski do egzotycznych krajów, loty z Wrocławia do Londynu, tanie loty krajowe, wyszukiwarka tanich lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyki, akcesoria, Poduszki/zagłówki podróżne, Pozostałe, Łóżeczka turystyczne i Walizki twarde.