Ktoś zniszczył słynne rysunki z Nazca

Screen-Shot-2018-02-06-at-13.35.23

Kierowca ciężarówki przejechał po słynnych rysunkach na płaskowyżu w Peru i poważnie uszkodził zabytek, który powstał 500 lat p.n.e.

Mężczyzna to Jainer Jesús Flores Vigo. Pomimo znaków ostrzegających przed wjazdem na teren przejechał on przez słynne rysunki pozostawiając na nich ślady opon swojej ciężarówki. Miejsce jest wpisane na listę UNESCO, a działanie mężczyzny zniszczyło aż trzy rysunki, które do tej pory przetrwały nietknięte przez tysiące lat. 

Rysunki z pustyni Nazca w Peru to najsłynniejsze i najstarsze odkryte geoglify. Ze względu na idealne warunki pogodowe pozostały one w niezmienionej formie aż do tego roku. Przedstawiają one zwierzęta i rośliny ujęte w geometrycznej formie i rozciągnięte są na olbrzymiej przestrzeni, dlatego bez problemu można je zauważyć z powietrza.

Jainer Jesús Flores Vigo został aresztowany przez policję jednak został wypuszczony na wolność. Uznano, że nie ma wystarczających dowodów, by stwierdzić, czy działał celowo. Prokuratura już zapowiedziała odwołanie od tej decyzji.

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Katowic do Genewy, z Warszawy do Cebu oraz, połączeń lotniczych z Krakowa do Paryża.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Paryża, Okazje na loty na Wielkanoc, tanie loty z Poznania do Frankfurtu, bilety lotnicze, wyszukiwarka lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Akcesoria podróżne, Saszetki i portfele, Plecaki biznesowe, Plecaki dla dzieci i Walizki twarde.