przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Ateny. City break na małym budżecie

0.-acropolis-825602_1280_pixabat
Strona 1 z 7

Ateny to dynamiczna i tętniąca życiem metropolia w której przeszłość spotyka się z teraźniejszością. To świetne miejsce dla miłośników historii, poszukiwaczy przygód i epikurejczyków. Nawet tych z ograniczonym budżetem!

Zabytki i muzea. Za pół ceny lub za darmo

Ateny to skarbnica stanowisk archeologicznych i zabytków, takich jak Akropol, starożytna i rzymska agora, Świątynia Zeusa Olimpijskiego i cmentarz Keramejkos. Wszystkie najważniejsze zabytki można odwiedzić w ciągu 5 dni, kupując tańszy łączony bilet w kwocie 30€ (ulgowy 15€), co wychodzi niemal dwukrotnie taniej niż w przypadku zwiedzania poszczególnych miejsc pojedynczo (sam bilet na Akropol to koszt 20€). Warto wiedzieć, że część muzeów oferuje bezpłatny wstęp, inne dysponują określonymi dniami, w których można je odwiedzić za darmo.

Ciekawe ekspozycje można zobaczyć m.in. w ateńskim metrze. Przy okazji jego budowy odkryto ponad 50 tys. starożytnych artefaktów. Najważniejszych znalezisk dokonano na czterech stacjach zlokalizowanych w historycznym centrum miasta: Syntagma, Keramikos, Monastiraki i Akropoli. Wspaniałą wystawę można podziwiać na górnym poziomie stacji Syntagma (na zdjęciu).

Fot. Wikimedia

Fot. Pixabay 


polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Aten. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Aten.

Jeżeli wybierasz się do Grecji, być może zainteresują Cię również tanie loty z Rodos do Aten, bilety lotnicze Warszawa Modlin Ateny lub tanie loty z Berlina do Rodos.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Krakowa do Aten.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Monachium, Okazje na loty na jeden dzień, Okazje na loty do Gruzji, Wycieczki na wyspy hiszpańskie, Pakiety we wrześniu, loty z Warszawy do Tbilisi, bilety lotnicze, loty po Polsce, Loty na Walentynki.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Plecaki i torby foto, Poduszki/zagłówki podróżne, Bagaż Wizzair, Na prezent i Torby sportowe.