Ateny. City break na małym budżecie

0.-acropolis-825602_1280_pixabat
Strona 1 z 7

Ateny to dynamiczna i tętniąca życiem metropolia w której przeszłość spotyka się z teraźniejszością. To świetne miejsce dla miłośników historii, poszukiwaczy przygód i epikurejczyków. Nawet tych z ograniczonym budżetem!

Zabytki i muzea. Za pół ceny lub za darmo

Ateny to skarbnica stanowisk archeologicznych i zabytków, takich jak Akropol, starożytna i rzymska agora, Świątynia Zeusa Olimpijskiego i cmentarz Keramejkos. Wszystkie najważniejsze zabytki można odwiedzić w ciągu 5 dni, kupując tańszy łączony bilet w kwocie 30€ (ulgowy 15€), co wychodzi niemal dwukrotnie taniej niż w przypadku zwiedzania poszczególnych miejsc pojedynczo (sam bilet na Akropol to koszt 20€). Warto wiedzieć, że część muzeów oferuje bezpłatny wstęp, inne dysponują określonymi dniami, w których można je odwiedzić za darmo.

Ciekawe ekspozycje można zobaczyć m.in. w ateńskim metrze. Przy okazji jego budowy odkryto ponad 50 tys. starożytnych artefaktów. Najważniejszych znalezisk dokonano na czterech stacjach zlokalizowanych w historycznym centrum miasta: Syntagma, Keramikos, Monastiraki i Akropoli. Wspaniałą wystawę można podziwiać na górnym poziomie stacji Syntagma (na zdjęciu).

Fot. Wikimedia

Fot. Pixabay 


polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Aten. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Aten.

Jeżeli wybierasz się do Grecji, być może zainteresują Cię również tanie loty z Berlina do Rodos, bilety lotnicze Ateny lub tanie loty z Warszawy do Aten.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Krakowa do Aten.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Frankfurtu, Okazje na loty na długi weekend sierpniowy, bilety lotnicze Durban, bilety lotnicze promocje, tanie loty po Polsce, Loty w Marcu.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Ładowarki, Pokrowce na walizki, Bez kategorii, Na prezent i Torby na kółkach.