przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Usiądź przed podróżą czyli najciekawsze przesądy podróżnicze!

Cheerful-little-boy-in-sunglasses-express-surprised-face-isolated-on-white-background-shutterstock_364882781
Strona 1 z 9

Niby każdy wyśmiewa pod nosem wiarę w przesądy, a jednak z drugiej strony wszelkie niepowodzenia skłonny jest zrzucać np. na piątek 13 czy czarnego kota, który przebiegł akurat drogę. A jak to jest z innymi mieszkańcami naszego globu? Co może przynieść szczęście, a co pecha w podróży?

Podróżujesz. Poznajesz świat. Ludzi. Obcą kulturę i zwyczaje. Każda podróż sprawia, że jesteś bogatszy, ale czy masz jakieś swoje rytuały bez których nie ruszysz się w drogę? Albo wręcz przeciwnie, które sprawiają, ze się blokujesz? Niektórzy nie pojadą nigdzie jak przetnie im drogę czarny kot, inni spluwają przez ramię na szczęście. Podróżni na całym świecie mają przesądy, w które wierzą i których przestrzegają. A Ty? Może zawsze nosisz przy sobie medalik ze Świętym Krzysztofem? Co jeszcze?

Nie rozpoczynaj podróży w piątek

Wybierasz się w podróż? Ostrożnie wybieraj daty. Za pechowy uważa się przede wszystkim piątek. A od niego gorszy jest już tylko piątek 13go. Według wierzeń możesz spodziewać się wtedy pecha i kłopotliwej podróży. Wszystko, co złe może się zdarzyć. Możesz za to śmiało wyruszyć w niedzielę, która uważana jest za szczęśliwy dzień rozpoczęcia wyprawy. W Kambodży natomiast za najgorszy dzień na rozpoczęcie podróży uważa się wtorek, a za najlepszy, a może raczej za właściwy i szczęśliwy, czwartek.

fot. pixabay

Fot. Shutterstock


polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Tbilisi, z Warszawy do Malagi oraz, połączeń lotniczych z Poznania do Monachium.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Dortmundu, Okazje na loty do Bułgarii, Wycieczki, Okazje z Wrocławia na Sylwestra, Pakiety z Rzeszowa, bilety lotnicze Lizbona, wyszukiwarka tanich lotów, loty po Polsce.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Dla Dzieci, Plecaki dla dzieci, Przewodniki, mapy, książki, Torby biznesowe i Torby dla dzieci.