Najbardziej punktualne lotnisko na świecie? Tam loty zawsze odbywają się na czas!

Flight-information-board-in-Changi-airport-Singapore-Asia-shutterstock_280797320

Któż z nas tego nie zna? Odwołane loty, opóźnienia, długie oczekiwanie na start - to wszystko i wiele więcej jest dla wielu codziennością. Jest jednak lotnisko, gdzie loty prawie zawsze odbywają się punktualnie.

Tym miejscem jest międzynarodowe lotnisko Tokio Haneda. Zgodnie z najnowszymi danymi dotyczącymi punktualności odlotów, to właśnie ono zajęło najwyższe miejsce spośród największych lotnisk (obsługujących powyżej 30 milionów pasażerów rocznie).

Tokijskie lotnisko Haneda może się poszczycić olbrzymim sukcesem: 86,75% samolotów startuje i ląduje tam na czas (uściślając: w ciągu 14 minut i 59 sekund w granicach zaplanowanego czasu). Dane zostały opublikowane w raporcie OAG Punctuality League, które informacje zbierało przez cały 2017 rok.

Wśród dużych lotnisk, obsługujących od 20 do 30 milionów pasażerów rocznie, zwycięzcą okazało się Minneapolis-St.Paul Airport. 85,7% samolotów startuje i ląduje tam o wyznaczonym czasie. Pod uwagę były również brane odwołane loty, co w przypadku lotniska w mieście, w którym często zdarzają się trudne warunki pogodowe, jest dużym osiągnięciem. Lotnisko MSP jest 16. w USA pod względem liczby obsługiwanych lotów rocznie.

Zebrane dane pozwoliły także ustalić, która z linii lotniczych może się poszczycić najwyższą punktualnością. Zwycięzcą okazał się być airBaltic, którego aż 90% lotów odbywa się na czas. Na drugim miejscu znalazły się Hong Kong Airlines, a na trzecim Hawaiian Airlines.

Cały raport możesz przeczytać tutaj.

Fot. Shutterstock 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Belo Horizonte. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Belo Horizonte.

Jeżeli planujesz podróż do Brazylii, sprawdź też tanie loty z Poznania do Fortalezy lub bilety lotnicze z Warszawy do Sao Paulo.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Aten, Lot + hotel w marcu, bilety lotnicze z Singapuru Seletar do Hongkongu, tanie bilety lotnicze, loty krajowe, Lot z Berlina do Belo Horizonte 12 30 Marca.