przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Często korzystasz z telefonu w podróży? Być może powinieneś zacząć się ograniczać!

Female-traveller-make-a-selfie-photo-against-the-background-of-the-old-city-of-Dubrovnik-Travel-to-Croatia.-Summer-vacation-shutterstock_461601025

Telefon w podróży stał się rzeczą niezbędną. Ułatwia praktycznie każdy aspekt wyjazdu od rezerwowania przelotów i noclegu, przez szukanie restauracji i pomoc w nawigowaniu, po robienie zdjęć i filmów. Okazuje się jednak, że ciągłe korzystanie ze smartfona podczas wyjazdu może mieć negatywne skutki.

Naukowcy z Uniwersytetu w Teksasie odkryli, że zwykłe patrzenie w telefon komórkowy, nawet jeśli jest on wyłączony, obniża naszą zdolność do przeprowadzania bardziej złożonych zadań oraz ogranicza przywoływanie zgromadzonych w pamięci informacji. Istnieją również dowody na to, że robienie dużej liczby zdjęć może wpływać negatywnie na naszą zdolność tworzenia wspomnień i zapamiętywania.

Jednak powodów, by choć odrobinę ograniczyć używanie komórek jest więcej. Równie ważnym i nie mniej istotnym z punktu widzenia bezpieczeństwa jest fakt, że telefony komórkowe są coraz częściej jedną z przyczyn wszelkiego rodzaju wypadków. Zakaz korzystania z telefonów bez zestawów głośnomówiących w samochodach jest już faktem w prawie każdym kraju na świecie. Niektórzy idą jeszcze dalej. W Honolulu wprowadzono całkowity zakaz korzystania ze smartfonów przez osoby piesze przechodzące przez jezdnię. 

Podobny problem dotyczy robienia selfie w miejscach niebezpiecznych. Coraz więcej ludzi ginie podczas robienia sobie zdjęć, np. spadając w przepaść czy ginąc pod kołami pociągu. Chęć zaprezentowania światu niezwykłego zdjęcia może się zatem skończyć tragicznie. W niektórych miejscach już wprowadzono całkowity zakaz selfie, m.in. na dworcach w Indiach czy w niektórych punktach widokowych na Islandii i w Norwegii.

Nie znaczy to oczywiście, że należy całkowicie odciąć się od telefonów na czas podróży. Ale może warto zastanowić się nad celem wyjazdów, nowymi miejscami, niezwykłymi sytuacjami, a nie jedynie polegać na swoim telefonie.

Fot. Shutterstock 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Siem Reap. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Siem Reap.

Jeżeli wybierasz się do Kambodży, powinny Cię również zainteresować tanie loty z Singapuru do Siem Reap.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Zurychu, Okazje na loty na Cypr, Okazje na loty do Gruzji, Loty, Okazje na loty Ryanair, loty z Krakowa do Bergamo, bilety lotnicze, tanie loty po Polsce, Loty z Polski w Styczniu.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Koce, poduszki, zagłówki, Torby dla dzieci, Torby podręczne, Walizki i Walizki twarde.