Niezwykły lodowy hotel w Szwecji, a w nim... niespodzianka!

shutterstock_201392054

Po raz 28. otwarto Lodowy Hotel w Szwecji. A w środku znajdują się niesamowite dzieła sztuki i lodowe komnaty wprost z Królowej Śniegu.

Lodowy Hotel znajduje się w Jukkasjärvi. Co roku jest budowany na nowo i co roku zyskuje zupełnie inny wystrój. Został otwarty 15. grudnia i będzie można w nim nocować aż do 14. kwietnia. W hotelu znajduje się 35 oryginalnych i unikalnych pokoi, bar, sala balowa i galeria z lodowymi rzeźbami. W projektowaniu uczestniczyło 36. artystów z 17. różnych krajów.

Wewnątrz znajdziesz m.in. gigantyczną rzeźbę King Konga, lodowe łoże zawieszone na śniegowych podporach, a nawet łóżko w lodowej chmurze. Osoby nocujące w hotelu mogą również odwiedzić podziemną kopalnię z krystalicznie przejrzystymi soplami lodu, a także spróbować swoich sił w mierzącym 34 metry labiryncie prowadzącym do jednego z apartamentów. Jeśli zgłodniejesz możesz zjeść w lodowej restauracji, zarządzanej przez odznaczonego gwiazdką Michelin szefa kuchni. 

Na specjalną prośbę można w hotelu urządzić przyjęcie lub wesele. Oczywiście należy się spodziewać odpowiednio niskich temperatur w środku, dlatego hotel zachęca do zabrania ze sobą odpowiednio ciepłych ubrań. Koce i sztuczne futra są dostępne na życzenie gości. 

Kiedy nadejdą roztopy, hotel rozpuści się w promieniach słońca, a lód z powrotem trafi do pobliskiej rzeki.

Fot. karenfoleyphotography / Shutterstock.com


polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty ze Szwecji. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety do Szwecji.

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Stambułu, z Warszawy do Paryża i, połączeń lotniczych z Wrocławia do Londynu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Moskwy, Okazje na loty w maju, bilety lotnicze Katowice Burgas, tanie loty z Nykoping do Berlina, tanie bilety lotnicze, loty po Polsce.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Bagaż Wizzair, Na prezent, Torby dla dzieci, Torby sportowe i Walizki twarde.