Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Łyżwy, prezenty, ozdoby - co możesz przewieźć w samolocie, a co jest zabronione?

baggage-christmas-shutterstock_518563072--kopia

Podróże na święta do domu już się rozpoczęły, warto zatem wiedzieć, co można przewieźć w bagażu, a czego za żadne skarby nie należy zabierać ze sobą na pokład.

Jeśli masz w planach przelot samolotem w okresie świątecznym możesz liczyć nie tylko na spory ruch na lotniskach, ale także na utrudnienia podczas kontroli bezpieczeństwa. Pasażerowie niekiedy nie wiedzą co można, a czego nie można pakować do bagażu przez co tworzą się zatory przy bramkach. Lepiej być przygotowanym i nie narażać się ani na marnowanie czasu, ani na zniszczenie cennych prezentów.

Niektóre rzeczy, których nie możesz ze sobą zabrać, mogą cię mocno zaskoczyć.

Łyżwy

Można je ze sobą zabierać nie tylko do bagażu rejestrowanego, ale także do podręcznego. Najlepiej jednak przewozić je zabezpieczając ostrza, a podczas kontroli bagażowej wypakować je do osobnego pojemnika. Unikniesz w ten sposób dodatkowego skanowania i sprawdzania walizki.

Świąteczne lampki

Bez problemu możesz przewieźć świąteczne światełka w swoim bagażu. Mogą być zapakowane w karton lub luzem. Jeśli zatem znajdziesz jakieś piękne oświetlenie choinki nie wahaj się i kupuj, będziesz mógł w samolocie przewieźć je do domu. 

Choinka

Choinka jest dość problematyczna do przewozu, ale sztuczna i składana nie powinna stanowić większej komplikacji. Trzeba jednak pamiętać o wymaganiach linii lotniczych dotyczących wielkości bagażu. Jeśli zmieścisz się w limitach, możesz zabierać choinkę ze sobą. Jeśli planujesz przewóz żywej choinki, musisz najpierw dowiedzieć się, czy w kraju docelowym nie jest zabronione wwożenie obcych roślin. 

Zapakowane prezenty

Przewożenie zapakowanych prezentów jest dozwolone, ale niewskazane. Jeśli Twój bagaż wzbudzi podejrzenia lub zostanie odesłany do szczegółowej kontroli, będziesz musiał rozpakować go, zapewne niszcząc ozdobny papier. Zdecydowanie lepiej byłoby wziąć do bagażu papier lub ozdobne torby i dopiero po przylocie zająć się pakowanie prezentów. 

Szklane kule ze śniegiem

Jeśli planujesz przewieźć właśnie taki prezent, zastanów się dwa razy. Kule są zakazane na pokładach samolotów. Wyjątek stanowią te małe, o pojemności mniejszej niż 100 ml, czyli mające wielkość podobną do piłki tenisowej. 

Christmas crackers

Te strzelające podczas odpakowywania tekturowe cukierki z niespodzianką w środku są bardzo popularne w Wielkiej Brytanii i Kanadzie, jednak przewozić ich na pokładzie samolotów nie wolno. Przyczyną są oczywiście kwestie związane z bezpieczeństwem przeciwpożarowym. Lepiej zostawić je w kraju ich pochodzenia, by nie musieć ich później wyrzucać na lotnisku.

Orzechy, szyszki, jemioła

Te rzeczy, używane często do dekoracji, nie powinny się znaleźć w Twoim bagażu. Niełuskane orzechy w skorupkach są zakazane ze względów bezpieczeństwa (nie tylko na pokładzie samolotu, ale również ze względu na zakazy wwożenia nasion i roślin na teren niektórych krajów). Z tego samego powodu zakazana jest jemioła oraz szyszki (jeśli mają nasionka). 

Fot. Shutterstock 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!