Street food. Sprawdź, gdzie i co jeść, żeby uniknąć zatrucia

0.-vietnamese-1898147_1280_pixabay
Strona 1 z 9

Podróżując z ograniczonym budżetem, często decydujemy się na jedzenie uliczne, które ma same zalety: jest szybkie, smaczne i tanie. Ale niestety nie zawsze bywa bezpieczne, co wynika z niewłaściwego przygotowania potraw lub braku higieny. Oto kilka wskazówek, które pomogą wam uniknąć zatrucia.

ABC jedzenia ulicznego

Odkrywanie nowych smaków jest jedną z największych zalet podróżowania. A najczęściej najlepsze i najbardziej autentyczne jedzenie podawane jest na ulicznych straganach, a nie w przepełnionych turystami knajpach. Szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę potrawy azjatyckie, latynoamerykańskie czy te pochodzące z krajów arabskich. Ale uwaga! Gorący i wilgotny klimat sprzyja namnażaniu się bakterii w pokarmach, dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi na to co, gdzie i w jakich warunkach będziesz jadł.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay 


polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Trapani, z Warszawy do Stambułu i, połączeń lotniczych z Warszawy do Zurychu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Wiednia, Okazje z Poznania, bilety lotnicze Nicea Nicea Gdańsk, loty krajowe, wyszukiwarka tanich lotów.