przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Popływaj w lagunach po środku pustyni! Trzeba mieć szczęście, żeby je zobaczyć!

Beztytuu

​Miejsca, do których nadal nie dotarło zbyt wielu turystów zawsze stanowią ciekawe wyzwanie podróżnicze. Zwłaszcza, jeśli są niesamowicie piękne.

Jedno z takich miejsc znajduje się w Brazylii. Każdego roku piaszczyste wydmy w parku narodowym Lençóis Maranhenses zbierają w sobie wodę, która spada w okresie pomiędzy styczniem a czerwcem. Jeśli dobrze zaplanujesz swój wyjazd, będziesz mógł wykąpać się w tym niezwykłym dziele natury.

Najlepiej jest się wybrać na pustynne wydmy właśnie w okolicach czerwca. Wtedy wody jest najwięcej i posiada ona najbardziej przyjemną temperaturę, idealną do kąpieli (około 30 stopni Celsjusza). Dotarcie do tego niezwykłego miejsca nie jest łatwe, jednak warto spróbować. Do parku narodowego można wjechać tylko samochodem terenowym z napędem na cztery koła.

Park zajmuje teren 1500 km kwadratowych, więc bardzo łatwo jest się w nim zgubić. Sugerowane jest wynajęcie przewodnika po Lençóis Maranhenses. Wtedy bez problemu trafisz w odpowiednie miejsce. Koniecznie zabierz ze sobą strój kąpielowy! Jednak pamiętaj, że nie będziesz jedyną żywą istotą korzystającą z uroków pory deszczowej. W tym czasie na powierzchnię wychodzą również uśpione do tej pory ryby z rodziny turbotów oraz inne żyjątka pustynne. Laguny są między sobą powiązane systemem niewielkich strumyków, więc to najlepszy czas na przemieszczanie się między wydmami. 

Cudowne laguny zaczynają znikać już we wrześniu. Natomiast w październiku nie ma już po nich nawet śladu. Właśnie wtedy zaczynają wiać silne wiatry, które dosłownie osuszają pustynię do stanu pierwotnego.

Fot. Shutterstock


polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Johannesburga do Kapsztadu, z Warszawy do Tbilisi oraz, połączeń lotniczych z Warszawy do Londynu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Aten, Okazje na loty do Rzymu, Okazje na loty na Wielkanoc, Okazje z Gdańska w listopadzie, Pakiety z Łodzi, bilety lotnicze z Warszawy do Lizbony, tanie loty z Gdańska do Londynu, loty krajowe, loty po Polsce.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Ładowarki, Bagaż Wizzair, Kosmetyczki dla dzieci, Torby biznesowe i Walizki miękkie.