Oto najpiękniejsza plaża na świecie, o której istnieniu nie miałeś pojęcia

turks-203161_960_720

Wybrano najpiękniejszą plażę na świecie. Jej piasek jest biały i mięciutki, woda szmaragdowa i przejrzysta, a całość zwieńcza olśniewająca rafa koralowa.

To cudowne miejsce znajduje się na Turks i Caicos i nosi nazwę Grace Bay Beach. Plaża rozciąga się na długość 20 km na wyspie Providenciales, osłoniętej pierścieniem z rafy koralowej. Wyboru właśnie tego miejsca na najpiękniejszą plażę na świecie dokonało 632 dziennikarzy - podróżników oraz ekspertów dla kanadyjskiego portalu FlightNetwork.

Pod uwagę brano różne czynniki, m.in. zatłoczenie, jakość piasku i wody oraz ogólnie rozumiane piękno. Grace Bay Beach jest o tyle szczególna, że ze względu na swoją lokalizację oraz długość w dużej mierze osoby ją odwiedzające mogą cieszyć się na niej praktycznie niezmąconą prywatnością. W promieniu kilku kilometrów może nie być żadnego innego turysty. Białe piaski i turkusowe morze może być dostępne tylko dla Ciebie!

W pierwszej dziesiątce najpiękniejszych plaż świata znalazła się tylko jedna plaża europejska. Jest nią grecka Navagio, znana również jako Zatoka Wraku na Zakyntos. Pozostałe miejsca zostały zdominowane przez Australię, Bahamy, Seszele i Karaiby.

Zobacz najpiękniejszą plażę na świecie!

Fot. Pixabay


polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Johannesburga do Kapsztadu, z Warszawy do Malagi i, połączeń lotniczych z Katowic do Genewy.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Stambułu, Okazje na loty na jeden dzień, bilety lotnicze Okęcie Lizbona, bilety lotnicze z Gdańska Rębiechowo do Londynu Gatwick, bilety lotnicze, wyszukiwarka lotów.