Rozmiar się nie liczy? Powstaje nowa linia lotnicza z samymi A380s

airbus-a380-788573_960_720

Jeśli lubisz latać dużymi samolotami mamy dla Ciebie dobre wieści. Wkrótce powstanie nowa linia lotnicza, która będzie miała w swojej flocie tylko Airbusy A380s.

Dwupoziomowy, szerokokadłubowy i czterosilnikowy samolot Airbus A380s to największa maszyna pasażerska na świecie. Przy odpowiedniej konfiguracji siedzeń jest w stanie pomieścić 853 pasażerów. Tak olbrzymie samoloty posiada irlandzka firma leasingowa, która aktualnie nie potrafi znaleźć chętnych do wynajmu maszyn. Postanowiła więc wykorzystać swoje zasoby i założyć linię lotniczą.

Amedeo posiada już 8 Airbusów, a zamówiła kolejne 20. Nowy model biznesowy firmy ma polegać na sprzedaży miejsc istniejącym liniom lotniczym. Pasażerowie mogą kupować bilety przez pośredników i inne linie natomiast Amedeo będzie wykonywał lot zatrudniając własną załogę i pilotów, ale dostosowując usługę do oczekiwań klientów. Pasażerowie są już przyzwyczajeni, że wykupując bilet w jednej linii lotniczej, lecą drugą linią, więc taka usługa nie powinna być zaskoczeniem.

Amedeo ma zamiar zachęcić do współpracy również AirBnB, dla którego byłoby to bezpieczne wejście na nowy rynek.

Fot. Pixabay

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Siem Reap. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Siem Reap.

Jeżeli wybierasz się do Kambodży, prawdopodobnie zainteresują Cię tanie loty z Singapuru do Siem Reap.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Monachium, Okazje na loty na weekend z Krakowa, loty z Krakowa do Dallas, krajowe bilety lotnicze, loty po Polsce, Lot z Berlina do Phnom Penh 13 20 Stycznia.