przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Decyzja zapadła. Nie polecisz już z Okęcia. Od kiedy?

Airport-Luggage-with-straw-hat-at-the-airport-terminal-shutterstock_293900987-1

W związku z uruchomieniem Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) w Stanisławowie lotnisko im. Fryderyka Chopina zostanie zamknięte dla ruchu pasażerskiego. To już potwierdzone informacje.

Na Okęciu będą tylko lądować czartery, samoloty transportowe i wojskowe. Taką informację podał Mikołaj Wild w programie „Głos Regionów" na antenie TVP3. Lotnisko Chopina zostanie zamknięte w 2027 r. A ruch pasażerski zostanie przeniesiony do oddalonego o 45 km Stanisławowa, gdzie ma powstać Centralny Port Komunikacyjny.

Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. CPK podkreślał już we wrześniu:

Abyśmy mogli myśleć w sposób poważny o tym przedsięwzięciu, musimy od razu jasno powiedzieć: ruch cywilny musi zakończyć swoje istnienie na Lotnisku Chopina. 

 Łączny koszt realizacji budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego przy założeniu najszerszego zakresu prac zawiera się tym między 30,9 mld zł a 34,9 mld zł czytamy na portalu wprost.pl. Jest to informacja od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podstawowy proces inwestycyjny ma zakończyć się właśnie do 2027 r. 

Jeszcze nie jest pewne co się stanie z niemal 600-hektarowym terenem Okęcia. Możliwe, że jego część będzie odsprzedana deweloperom.

MIkołaj Wild mówił jeszcze we wrześniu:

Tutaj mamy 10 lat na podjęcie tej decyzji. Po jednej stronie są względy obronności - mamy tam również lotnisko wojskowe. Ale po drugiej stronie są koszty utrzymania tych 600 hektarów.

Informacja o zamknięciu ruchu cywilnego na Lotnisku Chopina nie spodobała się mieszkańcom Warszawy.

 Fot. Shutterstock

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Juzhou. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Juzhou.

Jeżeli planujesz podróż do Chin, koniecznie sprawdź też tanie loty z Hongkongu do Szanghaju, bilety lotnicze Berlin Schoenefeld Kanton Guangzhou lub tanie loty z Warszawy do Pekinu.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Szanghaju do Pekinu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Dortmundu, Okazje na loty na jeden dzień, Loty, Pakiety w październiku, Pakiety na majówkę, tanie bilety z Katowic do Londynu, bilety lotnicze promocje, tanie loty krajowe, Loty z Warszawy.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Pokrowce na walizki, Torby dla dzieci, Plecaki na kółkach, Strefa niskich cen i Torby podręczne.