przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Decyzja zapadła. Nie polecisz już z Okęcia. Od kiedy?

Airport-Luggage-with-straw-hat-at-the-airport-terminal-shutterstock_293900987-1

W związku z uruchomieniem Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) w Stanisławowie lotnisko im. Fryderyka Chopina zostanie zamknięte dla ruchu pasażerskiego. To już potwierdzone informacje.

Na Okęciu będą tylko lądować czartery, samoloty transportowe i wojskowe. Taką informację podał Mikołaj Wild w programie „Głos Regionów" na antenie TVP3. Lotnisko Chopina zostanie zamknięte w 2027 r. A ruch pasażerski zostanie przeniesiony do oddalonego o 45 km Stanisławowa, gdzie ma powstać Centralny Port Komunikacyjny.

Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. CPK podkreślał już we wrześniu:

Abyśmy mogli myśleć w sposób poważny o tym przedsięwzięciu, musimy od razu jasno powiedzieć: ruch cywilny musi zakończyć swoje istnienie na Lotnisku Chopina. 

 Łączny koszt realizacji budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego przy założeniu najszerszego zakresu prac zawiera się tym między 30,9 mld zł a 34,9 mld zł czytamy na portalu wprost.pl. Jest to informacja od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podstawowy proces inwestycyjny ma zakończyć się właśnie do 2027 r. 

Jeszcze nie jest pewne co się stanie z niemal 600-hektarowym terenem Okęcia. Możliwe, że jego część będzie odsprzedana deweloperom.

MIkołaj Wild mówił jeszcze we wrześniu:

Tutaj mamy 10 lat na podjęcie tej decyzji. Po jednej stronie są względy obronności - mamy tam również lotnisko wojskowe. Ale po drugiej stronie są koszty utrzymania tych 600 hektarów.

Informacja o zamknięciu ruchu cywilnego na Lotnisku Chopina nie spodobała się mieszkańcom Warszawy.

 Fot. Shutterstock

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Juzhou. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Juzhou.

Jeżeli wybierasz się do Chin, nie zapomnij zobaczyć ofert na tanie loty z Berlina do Kantonu, bilety lotnicze Warszawa Modlin Pekin Capital lub tanie loty z Szanghaju do Pekinu.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Hongkongu do Szanghaju.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Monachium, Pakiety z Bydgoszczy, bilety lotnicze Warszawa Split, tanie bilety lotnicze, wyszukiwarka lotów, Lot z Berlina do Szanghaju 29 Kwietnia 05 Maja.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Koce, poduszki, zagłówki, Torby dla dzieci, Torby na laptopa, Duże i Walizki twarde małe.