Plaża powróciła do Irlandii po 12 latach!

ireland-2425823_960_720

Należąca do Irlandii wyspa Achill odzyskała swoją dawno utraconą plażę! To, co zabrało morze, teraz zostało oddane.

W maju tego roku pojawiła się z powrotem plaża Dooagh, która zniknęła w morzu w 1984 roku podczas sztormu. Wzburzona woda wymyła cały piasek, pozostawiając za sobą jedynie skały. Powrót plaży ucieszył nie tylko mieszkańców wyspy, ale i całą Irlandię. A teraz powodów do radości jest jeszcze więcej, bo po 12 latach powróciła także druga plaża.

Zatoka Ashleam znajduje się 10 km od plaży Dooagh. Otaczają ją słynne klify, u podnóży których znajdowała się piaszczysta plaża. Plaża Ashleam ma tendencję do pojawiania się na krótki czas i ponownego znikania w morzu, tym razem jednak piasku jest najwięcej od 2005 roku. Zatoka odzyskała niewątpliwy atut, a przy okazji stała się niewątpliwie atrakcją turystyczną, o której piszą media na całym świecie.

Po informacji o powrocie pierwszej plaży, liczba turystów odwiedzających wyspę Achill wzrosła o 67%. Dzięki pojawieniu się kolejnej malowniczej plaży, władze spodziewają się jeszcze większego zainteresowania. Zwłaszcza, że nie wiadomo, jak długo piasek pozostanie na miejscu.

Fot. Pixabay

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty z Irlandii. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety do Irlandii.

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Madrytu, z Warszawy do Frankfurtu oraz, połączeń lotniczych z Dublina do Kuala Lumpur.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Barcelony, Okazje na walentynki, tanie loty z Warszawy do Rzymu, najtańsze bilety z Dublina do Dusseldorfu, wyszukiwarka tanich lotów, tanie loty po Polsce.