Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Te miejsca musisz zobaczyć w 2018! Sprawdź czy są na Twojej liście!

Valletta-Skyline-in-the-Evening-Malta-shutterstock_125319017

​Nie możesz usiedzieć w miejscu? Najchętniej cały czas byś podróżował? Spełniłeś swoje marzenia w tym roku? Jeśli tak i już planujesz podróże na przyszły rok to jest to super moment na dopisanie do listy kilku punktów. O ile jeszcze ich nie widziałeś. Portal businessinsider.com zapytał ekspertów, znanych podróżników, blogerów i pracowników biur podróży, co warto zobaczyć w 2018 r. Oto ich typy.

10. Laya w Bhutanie

Listę otwiera najwyżej położone miasto w Bhutanie, kraju ludzi szczęśliwych. Tu ludzie żyją skromnie, ale harmonijnie. Bujna przyroda w połączeniu z ośnieżonymi szczytami Himalajów robi wrażenie. Laya jest częścią Narodowego Parku Jigme Dorji. Raz na trzy lata w mieście odbywa się starożytny festiwal Owlay festival, który jest świętem kultury i religii Laya (przyda właśnie na 2018 r.). Zgodnie z tradycją można wejść do każdego domu w bez zaproszenia, a nawet spotkać króla Bhutanu.

Fot. Shutterstock


11. Viñales na Kubie

Wydawca czasopisma 'Huckberry' zachęca natomiast do odwiedzenia małego miasteczka na Kubie. A chyba najbardziej zachęcająco o nim pisze kamieverywhere.com. Czytamy, że Viñales to rząd jednopiętrowych, kolorowych, żeby nie rzec – pstrokatych budynków przed którymi stoją wielkie, bujane fotele, a na nich relaksują się Kubańczycy. Senne, małe miasteczko z jedną główną ulicą i kilkoma knajpami. Jak widać to Kuba w czystej postaci. Vinales jest otoczone parkiem narodowym, który jest wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Można go zwiedzać konno. Warto zobaczyć Mural de la Prehistoria.


10. Wybrzeże Alentejo w Portugalii

To jeszcze nieodkryty region Portugalii. Możecie się spodziewać zatem błogiego spokoju na pięknych plażach w Alentejo z lampką dobrego wina. Stykający się z oceanem region Alentejo spodoba się na pewno prawdziwym fanom smaków. Tu wszystko, co najważniejsze wydarza się właśnie przy stole. Tu dwugodzinny obiad jest standardem. A po obiedzie można posurfować na pięknych falach albo pospacerować po niezwykłych klifach. Wybrzeże w Alentejo to, jak mówi wielu, jedna z najdzikszych i najlepiej zachowanych linii brzegowych południowej Europy. 


9. Valletta na Malcie

Miasto wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO. Ta przepiękna stolica Malty na pewno zrobi na Tobie wrażenie. Potężne fortyfikacje, wąskie uliczki i przepiękne barokowe wnętrze konkatedry św. Jana. Ale Valletta ma do zaoferowania o wiele więcej. Jest określana muzeum pod gołym niebem. Ponadto została wybrana Europejską Stolicą Kultury 2018. Tu słońca Ci nie zabraknie!


8. Karaiby

Na pewno uda się znaleźć w tym kierunku atrakcyjne cenowo oferty. Mieszkańcy będą chcieli szybko odbudować straty po szalejącym huraganie i wrócić do "żywych". Karaiby to wiele niesamowitych miejsc, wysp, gdzie na pewno znajdziesz ukojenie dla swojego zmęczonego codziennością serca. 


7. Nusa Lembongan w Indonezji

 Podobno to ostatni dzwonek, aby zobaczyć tę piękną wysepkę. Pojechana.pl opisuje, że Nusa Lembongan to malutka wysepka (zaledwie 8 kilometrów kwadratowych) położona 12 kilometrów na południowy wschód od Bali, sąsiadująca z Nusa Ceningan (ta natomiast z Nusa Penida). Dwie wioski: Lembongan Village i Jungut Batu, zamieszkuje w sumie około 7000 mieszkańców, trudniących się turystyką lub (co było pierwotnym zajęciem tubylców) hodowlą morskich alg. To zdecydowanie miejsce na niskobudżetowe noclegi. Warto zapamiętać, że na wyspie nie ma bankomatu a kart używać można tylko w luksusowych hotelach położonych na zachód od zatoki. To malutka, rajska wyspa. Drzewa i krzewy wyrastają wprost ze słonej wody. Znajdziesz tu piękną rafę koralową. A plaże? Cudowne! Jak z ulotek reklamujących ekskluzywne miejsca dla nielicznych. Musisz to sprawdzić.


6. Islandia

​Obecnie podróż na Islandię jest coraz tańsza. A widok niezwykłej zorzy polarnej kusi swą niezwykłością! No bo serio, nie wierzę, że nie chciałbyś zobaczyć jej na własne oczy. W 2018 roku będziemy chętnie podróżować na północ. A tam na pewno nie będziesz się nudził!


5. Sewilla, Hiszpania

Stolica Andaluzji zachwyci turystów jedzeniem i architekturą. To bajeczne miasto zatrzyma Cię na dłużej. Zakochasz się w spacerach tymi wąskimi i krętymi uliczkami w starym centrum. I na pewno się nie zmartwisz jak zdarzy Ci się zgubić w ich sieci.


4. Tallinn w Estonii

W nadchodzącym roku miasto obchodzi 100. urodziny. Będzie się działo. Stolicę Estonii na pewno warto odwiedzić. stoński Tallin słynie z zabytkowej starówki, ciasno zabudowanej średniowiecznymi kamienicami. Jest ona podzielona na dwie części – górną i dolną ze wzgórzem zamkowym Toompea. Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Tallinn zajmuje 7. miejsce na liście najbardziej inteligentnych miast świata.


3. Dakar w Senegalu

Ten afrykański kierunek budzi coraz większy zachwyt wśród podróżników. Możesz sprawdzić, że Dakar to nie tylko przestrzeń rajdowa. To kolejny kierunek, który warto wpisać na listę podróży na 2018 r.

2. Lauterbrunnen w Szwajcarii

 Zachętą do odwiedzenia Szwajcarii może być poniższe zdjęcie. To niesamowity kraj, w którym możesz zobaczyć różnorakie krajobrazy. Warto przejechać się kolejką nad Lauterbrunnen. Te chwile na pewno na długo pozostaną w Twojej pamięci. Lauterbrunnen to podobno najpiękniejsza dolina w Europie. Nie jest zwykła. To dolina wodospadów! 72 spadające z hukiem strumienie wody, podziemne tajemnice i niezwykłe szczyty robią wrażenie. 


1. Mostar w Bośni i Hercegowinie

 Podobno w 2018 r. musisz zawitać także do Bośni i Hercegowiny. A konkretnie do Mostaru i zobaczyć XVI-wieczny kamienny Stary Most. Most przewieszony nad rzeką Neretwą wpisany jest na listę światowego światowego dziedzictwa kultury UNESCO. To najbardziej znany most na Bałkanach. Kryje również dramatyczną historię, którą na pewno warto poznać. Podobno na szczycie mostu zawsze stoi kilku śmiałków, którzy za pieniądze skaczą z balustrady do rzeki. Standardowa stawka wynosi mniej więcej 25 euro. Skoki z mostu to dawna tradycja. Każdy chłopiec chcąc pokazać, że jest prawdziwym mężczyzna musiał, co najmniej raz, skoczyć do rzeki.

Nawigacja dodatkowa