przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Uważajcie na baterie! Ewakuacja pasażerów po wybuchu aparatu

spalone-baterie-shutterstock_327593309--kopia

Litowa bateria wybuchła w walizce przed kontrolą bezpieczeństwa na lotnisku w Orlando. Konieczna była ewakuacja części pasażerów oraz ponowna kontrola przed wejściem na pokład samolotów.

Sytuacja miała miejsce w piątek. Wybuch dla wielu brzmiał jak wystrzał z broni, jednak na szczęście obyło się bez paniki, a służby utrzymywały porządek na terenie terminala. Pasażerowie obecni w terminalu musieli go opuścić. Po wyjaśnieniu sytuacji ci z nich, którzy zdążyli przejść przez kontrolę bezpieczeństwa, ponownie musieli odbyć całą procedurę, co spowodowało opóźnienia w odlotach samolotów.

I choć nikomu nic się nie stało, nadal ważka pozostaje kwestia bezpieczeństwa przy przewożeniu baterii. W najnowszych przepisach obowiązujących m.in. na terenie USA, baterie litowe należy pakować do bagażu rejestrowanego. Stanowi to, jak widać na powyższym przykładzie, poważne zagrożenie. Przy możliwości wybuchu i w następstwie pożaru w luku bagażowym, nie byłoby najmniejszych szans na ugaszenie ognia na czas.

Wybuchające baterie zdarzały się już wcześniej, zazwyczaj w wadliwych modelach telefonów. Z tego powodu wiele linii lotniczych zakazało wnoszenia na pokład smartfona Samsung Galaxy Note 7 (więcej tutaj). Bateria wybuchła również na głowie pewnej pasażerki, która zasnęła ze słuchawkami bezprzewodowymi (więcej tutaj). Sprawdźcie rodzaj baterii w przewożonej przez siebie elektronice i sami zadbajcie o swoje bezpieczeństwo.

Fot. Shutterstock 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Szanghaju do Pekinu, z Warszawy do Tbilisi oraz, połączeń lotniczych z Katowic do Marsylii.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Rzymu, Okazje na loty na Seszele, Okazje na loty do Londynu, Okazje na loty na weekend z Warszawy, Okazje na loty z Polski na wyspy greckie, połączenia z Miami do Nowego Jorku, wyszukiwarka tanich lotów, odszkodowanie za odwołany lot.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Akcesoria podróżne, Koce, poduszki, zagłówki, Kosmetyczki dla dzieci, Plecaki szkolne i Torby podręczne.