przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Uważajcie na baterie! Ewakuacja pasażerów po wybuchu aparatu

spalone-baterie-shutterstock_327593309--kopia

Litowa bateria wybuchła w walizce przed kontrolą bezpieczeństwa na lotnisku w Orlando. Konieczna była ewakuacja części pasażerów oraz ponowna kontrola przed wejściem na pokład samolotów.

Sytuacja miała miejsce w piątek. Wybuch dla wielu brzmiał jak wystrzał z broni, jednak na szczęście obyło się bez paniki, a służby utrzymywały porządek na terenie terminala. Pasażerowie obecni w terminalu musieli go opuścić. Po wyjaśnieniu sytuacji ci z nich, którzy zdążyli przejść przez kontrolę bezpieczeństwa, ponownie musieli odbyć całą procedurę, co spowodowało opóźnienia w odlotach samolotów.

I choć nikomu nic się nie stało, nadal ważka pozostaje kwestia bezpieczeństwa przy przewożeniu baterii. W najnowszych przepisach obowiązujących m.in. na terenie USA, baterie litowe należy pakować do bagażu rejestrowanego. Stanowi to, jak widać na powyższym przykładzie, poważne zagrożenie. Przy możliwości wybuchu i w następstwie pożaru w luku bagażowym, nie byłoby najmniejszych szans na ugaszenie ognia na czas.

Wybuchające baterie zdarzały się już wcześniej, zazwyczaj w wadliwych modelach telefonów. Z tego powodu wiele linii lotniczych zakazało wnoszenia na pokład smartfona Samsung Galaxy Note 7 (więcej tutaj). Bateria wybuchła również na głowie pewnej pasażerki, która zasnęła ze słuchawkami bezprzewodowymi (więcej tutaj). Sprawdźcie rodzaj baterii w przewożonej przez siebie elektronice i sami zadbajcie o swoje bezpieczeństwo.

Fot. Shutterstock 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Lizbony, z Warszawy do Brukseli i, połączeń lotniczych z Warszawy do Derby.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Zurychu, Okazje na loty do Islandii, Okazje na loty do Rzymu, Pakiety z Polski, Okazje na loty z Polski do Australii, bilety lotnicze Mediolan Malpensa, bilety lotnicze, wyszukiwarka lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Saszetki i portfele, Na prezent, Plecaki biznesowe, Plecaki na kółkach i Torby na laptopa.