Paryż odwołuje jarmark bożonarodzeniowy

Pary-Girl-in-Santa-hat-near-the-Eiffel-tower-in-Paris-during-Christmas-time-shutterstock_305256767

W tym roku nie odbędzie się coroczny jarmark świąteczny na Polach Elizejskich. Najprawdopodobniej jarmark już nie wróci w to miejsce, przynajmniej nie w dotychczasowej formie.

Decyzję o odwołaniu tej cyklicznej atrakcji podjęto już w czerwcu. Teraz ogłoszono również, że nie pojawi się także diabelski młyn, który zwykle stał w pobliżu Place de la Concorde. Stawiano go w listopadzie od 2000 roku, a demontowano w lutym.

Przyczyną podjęcia takich decyzji była chęć zachowania paryskiego klimatu i podniesienia jakości sprzedawanych na jarmarku towarów. Burmistrz Paryża, Anne Hidalgo, przychyliła się do decyzji rady miasta. Stwierdzono, że jarmark ma bardzo mało wspólnego zarówno z historią Pól Elizejskich jak i autentycznością. Większość wystawianych na nich towarów pochodziła z Chin i nie miała nic wspólnego z francuską kulturą.

Ustawianie tandetnych budek w jednym z najbardziej znanych miejsc Paryża stało się kolejną przyczyną rezygnacji z jarmarku. Niewykluczone, że w kolejnych latach podobny jarmark pojawi się w mniej prestiżowej dzielnicy miasta, ale decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte.

Fot. Shutterstock 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!