przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Test na bycie egoistą? Wystarczy, że wybierzesz to miejsce w samolocie

aisle-plane-seat-shutterstock_606599423--kopia

Okazuje się, że wybór miejsca w samolocie jest dobrym testem psychologicznym mówiącym dużo o tym, jaka jest twoja osobowość.

​Podczas gdy niektórzy cenią sobie miejsca przy oknie, ze względu na widoki, prywatność i oparcie na głowę, inni decydują się na miejsca zewnętrzne, przy przejściu, doceniając poczucie wolności, możliwość wyciągnięcia nóg i bezproblemowego wstawania. Oczywiście nikt świadomie nie decyduje się na miejsce po środku, więc te przypadki pominięto w najnowszych badaniach psychologicznych przeprowadzonych na zlecenie The Telegraph.

Osoby, które wybierają miejsca przy oknie mogą się cechować egoizmem w większym stopniu niż osoby wybierające miejsce przy przejściu. Zwolennicy okna wolą dopasowywać świat do siebie, a nie na odwrót. Cenią swoją prywatność i to, że nikt nie przechodzi nad ich głowami w drodze do toalety. Wolą być tymi, przez których cały rząd musi wstać ze względu na ich potrzeby. Osoby wybierające okno łatwiej się irytują, są bardziej zamknięte w sobie i niezbyt rozmowne.

Z kolei osoby wybierające miejsca przy przejściu są bardziej towarzyskie i łatwiej nawiązują kontakty. Cenią sobie wolność, jaka wiąże się z możliwością bezproblemowego wstania, mają również na uwadze potrzeby innych i nie chcą wszystkich budzić w drodze do toalety. Przy okazji okazuje się, że im więcej lotów odbywają pasażerowie, tym częściej decydują się na miejsce przy przejściu (prawdopodobnie ze względu na łatwiejsze i szybsze wyjście z samolotu). 

A Ty na które miejsce w samolocie zwykle się decydujesz?

 Fot. Shutterstock

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Wrocławia do Londynu, z Gdańska do Londynu i, połączeń lotniczych z Gdańska do Madrytu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Dubaju, Pakiety, Pakiety w lutym, Pakiety w marcu, Pakiety w październiku, bilety lotnicze Warszawa Okęcie Tbilisi, wyszukiwarka tanich lotów, odszkodowanie za opóźniony lot.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Saszetki i portfele, Bez kategorii, Walizki dla dzieci, Duże i Walizki twarde średnie.