Tym plażom grozi całkowite zniszczenie

Palms-and-Two-Brothers-Mountain-on-Ipanema-beach-in-Rio-de-Janeiro.-Brazil-shutterstock_318248558
Strona 1 z 10

Na całym świecie istnieją miejsca, które mogą wkrótce całkowicie zniknąć z mapy. Ze względu na zmiany klimatyczne bardzo zagrożone są między innymi plaże.

 Poziom mórz wzrósł na przestrzeni ostatnich 150 lat o ponad 20 cm, a szacuje się, że w ciągu następnych 80 lat wzrośnie o 1,2 metra. Przyczyną jest ocieplenie klimatu i topnienie lodowców. Te wszystkie czynniki oznaczają nie tylko, że zmieni się nasz klimat, ale również, że erozji lub całkowitemu zniszczeniu zostaną poddane jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Na chwilę obecną nie zanosi się na gwałtowną zmianę, która odwróciłaby przewidywany przebieg zdarzeń dlatego być może warto wybrać się zobaczyć zagrożone miejsca, póki jeszcze istnieją.

Saint Lucia

Saint Lucia to kraj na Morzu Karaibskim. Przez zmiany klimatyczne już bardzo ucierpiał, a może być jeszcze gorzej. Turystyka stanowi tam bardzo ważną gałąź gospodarki, dlatego zalewane przez morze plaże i coraz częściej pojawiające się huragany zagrażają w sposób bardzo bezpośredni tej niewielkiej wyspie. Ponad 20 lat temu rozpoczęto program budowy specjalnych falochronów, które miały przełamywać fale i ochraniać plaże przed wypłukiwaniem piasku. Jednak jeśli chcesz zobaczyć cudowne plaże tej wyspy musisz się pospieszyć.

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock 


polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!