Tajlandia wprowadza zakaz palenia

Bird-eye-view-of-Angthong-national-marine-park-koh-Samui-Suratthani-Thailand

Rok więzienia za palenie na plaży? Już wkrótce właśnie taka kara może Cię spotkać za palenie na jednej z 20 plaż Tajlandii.

Zakaz palenia ma wejść w życie w listopadzie i objętych nim będzie 20 plaż, m.in Patong, Koh Khai Nok, Koh Khai Nai znajdujące się na Phuket; Hua Hin, Cha-Am, Khao Takiab znajdujące się na Prachuap Khiri Khan; Pattaya, Jomtien, Bangsaen znajdujące się na Chonburi oraz Samila w mieście Songkhla. 

Po okresie próbnym zakaz ma objąć cały kraj i wszystkie plaże Tajlandii. Dodatkowo nie będzie można palić na łodziach i promach. Każdy, kto zdecyduje się złamać zakaz palenia, będzie musiał ponieść karę wynoszącą 1 rok więzienia lub zapłacić grzywnę w wysokości 100 000 baht (około 11 000 zł). 

Tak drastyczne kroki tłumaczone są chęcią dbania o środowisko naturalne Tajlandii. Aż 6 najbardziej zaśmieconych terenów morskich na świecie znajduje się właśnie w tym kraju. Wyrzucane z łodzi niedopałki zbierają się w dużej liczbie na dnie morskim, podobnie sytuacja ma się również w przypadku plaż. 

Zakaz palenia to kolejny krok w stronę dbania o czystość Tajlandii. Niedawno wprowadzono całkowity zakaz śmiecenia m.in. na plaży Patong na Phuket. To miejsce jest odwiedzane rocznie przez miliony turystów, którzy pozostawiają po sobie średnio 0,76 niedopałka papierosa na metr kwadratowy, co składa się na przygnębiającą liczbę 101 058 niedopałków na 2,5 km kwadratowych plaży.

Fot. Shutterstock 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty z Tajlandii. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety do Tajlandii.

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Krakowa do Girony, z Warszawy do Astany oraz, połączeń lotniczych z Warszawy do Rzymu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Londynu, Okazje na loty z Polski za granicę, bilety lotnicze z Stavanger do Wrocławia, tanie bilety lotnicze, tanie loty krajowe.