Air Berlin polata już tylko do końca października

airbus-a320-1699202_1280

​Chociaż wciąż trwają rozmowy firm, które są zainteresowane przejęciem upadającego przewoźnika, to z informacji prasowej wynika, że z dniem 28 października Air Berlin zakończy swoją działalność.

Trwają również rozmowy na temat przyszłości pracowników Air Berlin. Blisko 8 tys. osób prawdopodobnie straci pracę. Dyrektor generalny Air Berlin Thomas Winkelmann informuje, że prowadzone są negocjacje z Lufthansą i Easyjetem na temat możliwości przejęcia części samolotów i ludzi. Ustalenia mają wyjść na światło dzienne już jutro tj. 12 października.

Lufthansa ma zamiar przejąć 93, natomiast Easyjet 27 samolotów przewoźnika. NIemieckie media szacują, że sprzedaż niemieckiej linii przyniesie od 250 do 350 mln euro, z czego większość ma zostać przeznaczona na spłatę rządowego kredytu pomostowego.

Samoloty należące do przewoźników "NIKI" oraz LGW, które są firmami-córkami Air Berlin nadal będą latały.

Zarząd firmy napisał w liście do pracowników:

Air Berlin nie ma pieniędzy na dalszą działalność, a poza tym zgodnie z prawem po ogłoszeniu upadłości firma nie może latać pod dotychczasowym szyldem

Fot. Pixabay

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Berlina. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Berlina.

Jeżeli planujesz podróż do Niemiec, sprawdź też tanie loty z Bukaresztu do Berlina, bilety lotnicze Warszawa Okęcie Frankfurt International lub tanie loty z Krakowa do Hamburga.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Hahn i z Gdańska do Berlina.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Paryża, Okazje na loty na weekend z Gdańska, połączenia z Poznania do Londynu, tanie loty z Nykoping do Berlina, bilety lotnicze, tanie loty po Polsce, Loty w Marcu.