przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Stan wyjątkowy w Kalifornii! Gigantyczne pożary strawiły już 1,5 tysiąca budynków

fire-1797890_1280

W dolinach słynących z produkcji wina, setki strażaków walczą z żywiołem.

20 tysięcy osób trzeba było ewakuować w północno-zachodniej części Kalifornii z powodu pożarów. W tej części Kalifornii szaleje ok. 17 pożarów. Silny wiatr utrudnia akcje przeciwpożarowe i ratunkowe. Pomógł szybko rozprzestrzenić się żywiołowi i spowodować wielkie straty. Największe i śmiertelne pożary pochłonęły hrabstwa Sonoma, Napa i Mendocino, niszcząc bujny, malowniczy krajobraz.

Jak podaje theguardian co najmniej 15 osób zginęło. Według wstępnych obliczeń spłonęło około 1,5 tysiąca budynków. Tysiące kolejnych są zagrożone. Straż pożarna informuje, że pożary w pobliżu miasta Santa Rosa zajęły już obszar o powierzchni ponad 100 km2. Wiele osób straciło w ogniu cały dorobek życia.

Gubernator Jerry Brown ogłosił stan wyjątkowy w ośmiu północnych hrabstwach: Butte, Lake, Mendocino, Napa, Nevada, Orange, Sonoma i Yuba.

Ken Pimlott, dyrektor Cal Fire powiedział:

Jest jeszcze za wcześnie, aby stwierdzić czy jakikolwiek z pożarów lasów spowodowany był przez ludzi. Wszystkie te pożary są w toku badań. Na razie wszyscy koncentrowaliśmy się na ratowaniu życia poszkodowanych.

Fot. Pixabay 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Juzhou. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Juzhou.

Jeżeli planujesz podróż do Chin, być może zainteresują Cię również tanie loty z Berlina do Kantonu, bilety lotnicze Hongkong Hong Kong Szanghaj lub tanie loty z Szanghaju do Pekinu.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Pekinu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Wiednia, Okazje na weekend w grudniu, loty z Warszawy do Paryża, tanie bilety lotnicze, wyszukiwarka tanich lotów, Lot z Berlina do Szanghaju 29 Kwietnia 05 Maja.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Mapy zdrapki, Dla Dzieci, Kosmetyczki dla dzieci, Plecaki biznesowe i Plecaki dla dzieci.