przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Belgijski rząd pozywa Ryanaira do gospodarczego sądu za złą komunikację z pasażerami

Ryanair-Fot-Patryk-Kosmider-_-Shutterstock.com-shutterstock_140197492

Belgijski rząd pozwał Ryanaira do sądu gospodarczego. Jaki jest powód? Ważny dla wielu pasażerów mianowicie, brak zapewnienia klientom informacji i rekompensat w związku z anulowaniem lotów.

Jak informuje wyborcza.pl belgijski minister ds. konsumentów Kris Peeters oskarża Ryanaira o nieuczciwe praktyki handlowe. Przewoźnik miał się komunikować z francusko- i niderlandzkojęzycznymi klientami po angielsku i nie dostarczać im odpowiednich informacji o przysługujących im prawach w kwestii odwołanych lotów.  K. Peeters uważa, że to nic innego jak naruszenie praw flamandzko-, francusko- i niemieckojęzycznych mieszkańców Belgii. Jeśli sąd poprze te argumenty, Ryanair może być zmuszony do wypłaty dodatkowych odszkodowań lub zapłaty kary na rzecz państwa.

Wcześniej pod adresem przewoźnika padły już podobne oskarżenia, które z kolei kierował brytyjski urząd lotnictwa cywilnego. 

Od połowy września Ryanair wypłaca odszkodowania.

Kenny Jacobs z Ryanaira powiedział:

Po raz kolejny przepraszamy każdego z 315.000 pasażerów, których loty zaplanowane na 6 tygodni września i października zostały odwołane. Odpowiedzieliśmy już na 98% reklamacji rezerwując loty zastępcze bądź oferując odszkodowania. Prosimy również pozostałe 2% pasażerów (niespełna 7.000) o kontakt. Przepraszamy także 400,000 pasażerów, których dotknęły zmiany w zimowym rozkładzie lotów. Skontaktowaliśmy się ze wszystkimi, a z końcem tygodnia zamierzamy odpowiedzieć 90% osób (rezerwując loty zastępcze lub przystępując do zwrotu kosztów). Zmiany w zimowym rozkładzie lotów gwarantują, iż żadne dalsze rejsy nie zostaną odwołane z uwagi na akomodację urlopów/grafiki załóg. Punktualność naszych rejsów wzrosła w ostatnim tygodniu do 97%. Nasz Dział Obsługi Klienta robi wszystko, aby jak najszybciej odpowiedzieć na pytania oraz rozwiązać problemy naszych pasażerów, za co jeszcze raz szczerze przepraszam

 Fot. Patryk Kosmider/Shutterstock

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Frankfurtu, z Warszawy do Lizbony oraz, połączeń lotniczych z Poznania do Londynu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Dortmundu, Okazje na loty do Paryża, bilety lotnicze Nowy Jork J.F.Kennedy International, bilety lotnicze promocje, krajowe bilety lotnicze.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Akcesoria podróżne, Plecaki i torby foto, Na prezent, Plecaki szkolne i Torby na kółkach.