przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

7 najbardziej olśniewających miejsc, gdzie można podziwiać jesień

shutterstock_450546169--kopia

Jesień nadciąga nieubłaganie. Ale ta pora roku nie musi wcale źle się kojarzyć. Są takie miejsca na świecie (i jest ich całkiem sporo), gdzie jesień prezentuje się wprost wspaniale. Przemijające lato to nie koniec świata! Piękną jesień można podziwiać nie tylko w Polsce. Sprawdź, gdzie jeszcze można cieszyć się kolorowymi liśćmi.

Nowa Zelandia

Nowa Zelandia może się poszczycić jedną z najpiękniejszych wersji jesieni, jaką tylko można sobie wyobrazić. Warto poczekać aż do połowy kwietnia na południowej wyspie. To właśnie wtedy tamtejsze gatunki drzew przybierają prawdziwie złoty, żółty kolor. Koniecznie trzeba wtedy pojechać w okolice Tekapo i doliny Waitaki, gdzie znajdują się liczne rzeki i jeziora

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock 


Japonia

 Japońska jesień przyjmuje bardzo intensywne kolory. Może trwać kilka miesięcy, od połowy września rozpoczyna się w Hokkaido i przesuwa na południe, by pod koniec listopada objąć we władanie całą Japonię. W niektóre lata można oglądać jesień w pełnej krasie nawet w grudniu, głównie w Tokio i Kioto.

Fot. Shutterstock

Słowenia, jezior Bled

Jezioro Bled jest jednym z najbardziej malowniczych i rozpoznawalnych miejsc na Słowenii. Jesień w tym kraju przebiega podobnie jak w Polsce, jednak o niezwykłości tego miejsca stanowią głównie krajobrazy. Jezioro Bled znajduje się w Alpach i otoczone jest lasami. W jego pobliżu wybudowano malowniczy zamek, a na jego środku znajduje się wyspa z XVII-wiecznym kościołem. Kiedy liście zaczynają zmieniać kolor, krajobraz staje się wprost magiczny. 

Fot. Shutterstock

Szwecja

Szwecja na znacznej swojej powierzchni pokryta jest drzewami (ponad połowa kraju to po prostu las). To wprost idealne miejsce, by oglądać zmieniające się kolory jesieni. Zwłaszcza, że nie rosną tam jedynie drzewa iglaste. Rozsądnie prowadzona gospodarka leśna dba o to, by na terenie Szwecji rosły w większości lasy mieszane, ze znaczną liczbą buków. Ich piękne jesienne liście można oglądać we wrześniu i na początku października. Zima przychodzi w te rejony świata stosunkowo szybko, więc okres czerwieni i żółci nie trwa zbyt długo.

Fot. Shutterstock

Chiny, dolina Jiuzhai

Dolina Juizhai znajduje się w chińskiej prowincji Syczuan. Została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdują się tam malownicze wodospady, jeziora i góry. W połowie października rosnące na terenie parku drzewa zabarwiają się na żółto, pomarańczowo i czerwono.

Fot. Shutterstock

Kanada, Quebec

 Lista najpiękniejszych jesiennych krajów nie mogłaby się obejść bez Kanady. Słynne czerwone klony i olbrzymie połacie lasów i gór stanowią najlepszą wizytówkę tego kraju. Kanadyjczycy urządzają nawet festiwal Symfonia Kolorów, który ma na celu świętowanie jesieni.

Fot. Shutterstock

Włochy, Umbria

We włoskim rejonie Umbria jesień przychodzi stosunkowo późno, bo dopiero w listopadzie. Właśnie wtedy zaczyna się zbiór winogron, a liście tej rośliny stają się ogniście czerwone. Widok winnic o tej porze roku jest niesamowity. Całe rzędy winorośli zabarwiają się intensywnie, a mimo wszystko temperatura nie spada aż tak nisko, jak ma to miejsce w Polsce. 

Fot. Shutterstock

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Krakowa do Paryża, z Gdańska do Madrytu oraz, połączeń lotniczych z Warszawy do Frankfurtu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Stambułu, Okazje na loty do 200 zł, bilety lotnicze z Warszawy do Florencji, tanie bilety lotnicze, tanie loty po Polsce.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Plecaki i torby foto, Pozostałe, Walizki dla dzieci, Plecaki biznesowe i Walizki twarde małe.