przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Niczego się nie bój! To najbezpieczniejsze kraje świata

Queenstown-Dining-Nowa-Zelandia-shutterstock_230599006

Globalny Indeks Pokoju wskazuje najbardziej bezpieczne i najbardziej niebezpieczne kraje na świecie. Jeśli planujesz w najbliższym czasie wyjazd warto wiedzieć, gdzie nie będziesz musiał się zbytnio obawiać.

W poniższym zestawieniu znajdziecie najbardziej bezpieczne kraje na świecie. 

Dodatkowo warto wspomnieć, że Polska znalazła się na 33. miejscu, zaliczając spadek o 11. miejsc w stosunku do zeszłego roku. To największy spadek w pierwszej czterdziestce rankingu. 

Nie powinno dziwić, że za najbardziej niebezpieczne uznaje się: Syrię, Afganistan, Irak, Południowy Sudan, Jemen, Somalię, Libię, Sudan, Republikę Środkowoafrykańską i Ukrainę. 

Tutaj znajdziesz pełny raport.

10. Irlandia

Irlandia podskoczyła o dwa miejsca w stosunku do zeszłorocznego rankingu. W porównaniu z Wielką Brytanią, która zajmuje dopiero 41. miejsce, jest to kraj spokoju i bezpieczeństwa.

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock 


9. Szwajcaria

Kraj dostatku i dobrobytu. Szwajcaria. Nic dziwnego, że znalazła się w pierwszej dziesiątce najbardziej bezpiecznych krajów świata. Wojna nie toczyła się tu od 1847 roku, co można by powiedzieć o bardzo niewielu krajach na świecie.

Fot. Shutterstock

8. Kanada

 Kanada to olbrzymi kraj. Możesz tam znaleźć jedne z najpiękniejszych gór na świecie, niesamowite krajobrazy i naturę, ale także bardzo miłych ludzi.

Fot. Shutterstock

7. Słowenia

Słowenia wojny porzuciła już dawno za sobą. Coraz bardziej dostatni i coraz bardziej zadowoleni Słoweńcy niechętnie mieszają się w konflikty zbrojne. 

Fot. Shutterstock

6. Czechy

 Nasz sąsiad również znalazł się na liście najbezpieczniejszych krajów. Nic dziwnego. Czesi mają zdecydowanie niższy od polskiego poziom przestępczości, a obywatele tego kraju czują się u siebie bezpiecznie.

Fot. Shutterstock

5. Dania

 Każdy spodziewa się Danii na tej liście. Oto i ona, na miejscu piątym. Skoro Dania została wybrana najszczęśliwszym krajem na świecie, musi być również jednym z najbezpieczniejszych. Nie sposób czuć się zagrożonym i jednocześnie być szczęśliwym.

Fot. Shutterstock

4. Austria

 Kultura, natura i bogactwo - wszystkiego tego jest w Austrii aż w nadmiarze. Teraz bez wahania można jeszcze dorzucić bezpieczeństwo.

Fot. Shutterstock

3. Portugalia

 Spokojna, piękna i wielowiekowa - właśnie taka jest Portugalia. To również jeden z najbardziej bezpiecznych krajów na świecie.

Fot. Shutterstock

2. Nowa Zelandia

Kraj hobbitów, niesamowitych krajobrazów i dynamicznego rozwoju. A przy okazji również bardzo bezpieczny. Turyści mogą się tam czuć bardzo zadowoleni i bez najmniejszych problemów korzystać z uroków Nowej Zelandii. Większe zbrodnie praktycznie tam się nie zdarzają, a przestępczość jest na niskim poziomie. Kraj ten również nie uczestniczy w wojnach. 

Fot. Shutterstock

1. Islandia

To najbardziej spokojny kraj na świecie, niezaangażowany w żadne konflikty i o bardzo niskim poziomie przestępczości. Pierwsze miejsce w zestawieniu utrzymuje po raz siódmy z rzędu.

Fot. Shutterstock

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Siem Reap. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Siem Reap.

Jeżeli wybierasz się do Kambodży, sprawdź też tanie loty z Singapuru do Siem Reap.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Nowego Jorku, Okazje na loty do Portugalii, bilety lotnicze Warszawa Modlin Frankfurt, bilety lotnicze promocje, wyszukiwarka lotów, Loty z Polski w Styczniu.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyki, akcesoria, Ręczniki, Torby, Walizki dla dzieci i Zestawy walizek.