Nowe 7 cudów Portugalii - zachwycisz się nimi

Azenhas-do-Mar-Sintra-Portugal-shutterstock_250527814

Siedem miejscowości zostało wybranych jako nowe cuda Portugalii.

Przyczyną mianowania miejscowości jest nowa kampania "Siedem Cudów Portugalii", która ma na celu pokazać światu najpiękniejsze miejsca tego kraju. W tym roku tematem przewodnim są portugalskie malownicze wioski. Wybierano spośród siedmiu kategorii w zależności od umiejscowienia. Brano pod uwagę 49 kandydatów, zwycięzcy każdej kategorii trafili do zestawienia.

Oto najpiękniejsze wioski w Portugalii, sprawdź czy byłeś w którejś z nich.

Sistelo

Miejscowość znajduje się w północnej części Portugalii. Powstała już w Średniowieczu. Na jej terenie znajduje się pałac Casa do Castelo. Wokół Sistelo rozciągają się specyficzne pola wyżłobione w ścianach zboczy przypominające tarasy ryżowe.

Fot. Shutterstock


Fajã dos Cubres

Fajã dos Cubres znajduje się na Azorach. To bardzo malowniczo położone miejsce, przytulone do klifu, tuż nad samym morzem. Powstanie tej miejscowości mogło być możliwe dzięki trzęsieniu ziemi, które nawiedziło wyspy w XVIII wieku. Zawaliła się wtedy część klifu, tworząc plażę i miejsce na budowę domów.


Dornes

Dornes znajduje się w centralnej części Portugalii, na cyplu wciśniętym w rzekę. To niewielka wioska, której malownicze położenie przyciąga turystów. 


Piódão

Piódão znajduje się na terenie objętym całkowitą ochroną. Wioska stworzona jest z kamiennych domków i położona w oddalonym od cywilizacji miejscu. Właśnie ta izolacja pozwoliła zachować oryginalny wygląd tego miejsca. Cudownie wygląda po zmroku, kiedy włączają latarnie.


Castelo Rodrigo

Ta średniowieczna wioska znajduje się na północy Portugalii. Może poszczycić się świetnie zachowaną architekturą, łącznie z okazałym zamkiem i kościołami. 


Monsaraz

Monsaraz znajduje się tuż przy granicy portugalsko-hiszpańskiej. Jest otoczone starożytnymi murami, w środku znajduje się zamek i fortyfikacje. Na dziedzińcu zamku urządzano kiedyś walki byków. 


Rio de Onor

Rio de Onor znajduje się na północy Portugalii, przy granicy z Hiszpanią. Obecnie objęte jest wraz z całą okolicą ochroną. 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty z Portugalii do Hanoweru. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Hanoweru do Portugalii.

Jeżeli planujesz podróż do Niemiec, prawdopodobnie zainteresują Cię tanie loty z Katowic do Dortmundu, bilety lotnicze z Warszawy do Hahn lub tanie loty z Warszawy do Hanoweru.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Gdańska do Frankfurtu i z Warszawy do Frankfurtu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Moskwy, Okazje na loty z Polski na Półwysep Iberyjski, tanie loty z Warszawy do Londynu, loty z Poznania do Frankfurtu, tanie loty krajowe, wyszukiwarka tanich lotów, Lot z Wroclawia do Hanoweru 06 08 Kwietnia.