przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Nowe 7 cudów Portugalii - zachwycisz się nimi

Azenhas-do-Mar-Sintra-Portugal-shutterstock_250527814

Siedem miejscowości zostało wybranych jako nowe cuda Portugalii.

Przyczyną mianowania miejscowości jest nowa kampania "Siedem Cudów Portugalii", która ma na celu pokazać światu najpiękniejsze miejsca tego kraju. W tym roku tematem przewodnim są portugalskie malownicze wioski. Wybierano spośród siedmiu kategorii w zależności od umiejscowienia. Brano pod uwagę 49 kandydatów, zwycięzcy każdej kategorii trafili do zestawienia.

Oto najpiękniejsze wioski w Portugalii, sprawdź czy byłeś w którejś z nich.

Sistelo

Miejscowość znajduje się w północnej części Portugalii. Powstała już w Średniowieczu. Na jej terenie znajduje się pałac Casa do Castelo. Wokół Sistelo rozciągają się specyficzne pola wyżłobione w ścianach zboczy przypominające tarasy ryżowe.

Fot. Shutterstock


Fajã dos Cubres

Fajã dos Cubres znajduje się na Azorach. To bardzo malowniczo położone miejsce, przytulone do klifu, tuż nad samym morzem. Powstanie tej miejscowości mogło być możliwe dzięki trzęsieniu ziemi, które nawiedziło wyspy w XVIII wieku. Zawaliła się wtedy część klifu, tworząc plażę i miejsce na budowę domów.


Dornes

Dornes znajduje się w centralnej części Portugalii, na cyplu wciśniętym w rzekę. To niewielka wioska, której malownicze położenie przyciąga turystów. 


Piódão

Piódão znajduje się na terenie objętym całkowitą ochroną. Wioska stworzona jest z kamiennych domków i położona w oddalonym od cywilizacji miejscu. Właśnie ta izolacja pozwoliła zachować oryginalny wygląd tego miejsca. Cudownie wygląda po zmroku, kiedy włączają latarnie.


Castelo Rodrigo

Ta średniowieczna wioska znajduje się na północy Portugalii. Może poszczycić się świetnie zachowaną architekturą, łącznie z okazałym zamkiem i kościołami. 


Monsaraz

Monsaraz znajduje się tuż przy granicy portugalsko-hiszpańskiej. Jest otoczone starożytnymi murami, w środku znajduje się zamek i fortyfikacje. Na dziedzińcu zamku urządzano kiedyś walki byków. 


Rio de Onor

Rio de Onor znajduje się na północy Portugalii, przy granicy z Hiszpanią. Obecnie objęte jest wraz z całą okolicą ochroną. 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty z Portugalii do Hanoweru. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Hanoweru do Portugalii.

Jeżeli wybierasz się do Niemiec, nie zapomnij zobaczyć ofert na tanie loty z Katowic do Dortmundu, bilety lotnicze Warszawa Okęcie Frankfurt lub tanie loty z Gdańska do Frankfurtu.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Krakowa do Hamburga i z Warszawy do Hanoweru.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Moskwy, Pakiety w marcu, tanie loty z Birmingham do Bydgoszczy, loty z Poznania do Frankfurtu, bilety lotnicze promocje, wyszukiwarka tanich lotów, Lot z Katowic do Hanoweru 07 09 Lipca.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Dla Dzieci, Plecaki szkolne, Walizki, Walizki twarde i Walizki twarde małe.