Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Top 10 atrakcji Chorwacji, czyli co musisz koniecznie zobaczyć

Pula-Chorwacjashutterstock_12366544_20170911-211422_1

Najciekawsze miejsce, które musisz zobaczyć w Chorwacji? Jest ich oczywiście mnóstwo, ale wśród nich są takie, których po prostu nie możesz pominąć. Począwszy od cudownych plaż, przez antyczne ruiny, po rajskie wyspy - wszystko to znajdziesz właśnie w Chorwacji.

W ostatnich latach Chorwacja przeżywa boom turystyczny. Niektórzy dopiero teraz odkryli niezwykłe piękno tego kraju, głównie dzięki serialowi "Gra o tron", który w sporej części kręcony jest właśnie w Chorwacji. Ale inni znają najpiękniejsze miejsca już od dawna. 

Zerknijcie na naszą listę najpiękniejszych miejsc w Chorwacji, które koniecznie trzeba zobaczyć! 

Park Narodowy Mljet

Z Dubrownika można się dostać na niezwykłą wyspę. Mljet jest w znacznej części objęta ochroną i znajduje się tam rezerwat przyrody. Jeśli zdecydujesz się na podróż w tamte rejony, zobaczysz dwa piękne słonowodne jeziora, sosnowe lasy i malownicze malutkie miejscowości

Fot. Pixabay

Fot. Shutterstock 


Zagrzeb

Nie sposób pominąć stolicy Chorwacji. Znajdziesz tam wszystko, czego po stolicy można się spodziewać: piękną starówkę, wąskie uliczki idealne do spacerów, kafejki, restauracje i fortyfikacje. W Zagrzebiu nie będziesz się nudzić, nawet jeśli byś chciał. 

Fot. Shutterstock

Dubrownik

Będąc w Chorwacji trzeba koniecznie zobaczyć Dubrownik. Koniecznie! Mimo, że miasto jest teraz niezwykle popularnym miejscem wycieczek i jest oblegane przez turystów, to nie jest to bezpodstawne. Zabytkowa kamienna starówka i otaczające ją mury potrafią zrobić wrażenie. 

Fot. Shutterstock

Park Narodowy Krka

Park Narodowy Krka należy do tych miejsc w Chorwacji, których po prostu nie można ominąć. To olbrzymi teren ciągnący się wzdłuż rzeki Krka w środkowej Dalmacji. Znajduje się w pobliżu Splitu, czyli jednego z ładniejszych miast Chorwacji. Krka słynie ze szmaragdowej wody, cudownych wodospadów i długich tras spacerowych (niektóre z nich są poprowadzone na pomostach nad wodą). By chronić to miejsce, władze parku wprowadziły ograniczenia w liczbie turystów mogących wchodzić na ten teren w sezonie, dlatego warto kupić bilety z wyprzedzeniem.

Fot. Pixabay

Pula

Romańska architektura, nadmorskie kafejki - to wszystko znajdziesz w Puli. W tym wielowiekowym mieście odbywa się wiele festiwali i wystaw sztuki, ale przy okazji to również dobre miejsce do korzystania z uroków miejskiego nocnego życia. 

Fot. Shutterstock

Zadar

 Zadar to kolejne miasto, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Chorwacji. Znajduje się na wybrzeżu i dysponuje bardzo ładnymi plażami. Oczywiście godna uwagi jest również starówka z wąskimi uliczkami i historycznymi budynkami. Koniecznie zobacz instalację muzyczną Wodne Organy, która dzięki morskim falom gra muzykę.

Fot. Shutterstock

Park Narodowy Plitvice

Plitvice są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a to już wystarczający powód, by je zobaczyć. Turkusowe jeziora, cudowne wodospady i inne atrakcje - to kryje w sobie ten najbardziej popularny Park Narodowy Chorwacji. 

Fot. Shutterstock

Rovinj

Rovinj jest mniej znanym miastem, dlatego nie jest aż tak pełen turystów jak Dubrownik. Za to znajduje się tam restauracja, która jako pierwsza otrzymała gwiazdkę Michelin. Miasto posiada bardzo ładną starówkę i śródziemnomorski urok.

Fot. Shutterstock

Split

Split to drugie co do wielkości miasto Chorwacji. Znajdziesz tam ciekawą mieszankę starożytności i współczesności. Nocne kluby, sklepy i antyczne kościoły - wszystko to i o wiele więcej czeka na ciebie w Splicie. Nie zapomnij obejrzeć pałacu Dioklecjana! To oszałamiający budynek z IV w. 

Fot. Shutterstock

Hvar

​Hvar to jedna z najbardziej znanych wysp Chorwacji. Znajdują się tam cudowne plaże, pola lawendy i winnice. Wielbiciele ładnych widoków na pewno będą zachwyceni, smakosze wina również.Wielbiciele historii i sztuki również znajdą coś dla siebie: gotyckie pałace i kamienne wąskie uliczki już czekają!

Fot. Pixabay

Nawigacja dodatkowa