Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Jak wrócić do pracy po urlopie i nie zwariować?

silhouette-of-happy-business-man-with-laptop-working-on-the-beach-shutterstock_377166919

Nic nie trwa wiecznie, wakacje także się szybko kończą. A wtedy czeka na Ciebie powrót do zwykłych obowiązków i pracy. I choć jest to nieuniknione, to za każdym razem spada to na nas jak grom z jasnego nieba. Praca staje się wtedy irytująca, a my rozdrażnieni. Jak walczyć w tym uczuciem i przy okazji nie znienawidzić swoich obowiązków? Być może pomogą Ci poniższe triki.

Zaplanuj jeden dzień buforu

Wszyscy, którzy wracają z aktywnych wakacji lub ich podróż powrotna jest bardzo długa, powinni zaplanować sobie co najmniej jeden dzień buforu pomiędzy przyjazdem, a powrotem do pracy. Ten dzień wystarczy, by na spokojnie ponownie zasymilować się z normalnym życiem, przyzwyczaić się do polskiego czasu i uzupełnić deficyt snu, czy po prostu przygotować się mentalnie do pracy.

Wróć do pracy w środku tygodnia

Jeśli już zaplanujesz sobie dzień buforu, to warto również rozważyć powrót do pracy w środku tygodnia. Nie tylko dlatego, że zazwyczaj bilety są wtedy tańsze. Po prostu łatwiej będzie Ci przetrwać jedynie kilka dni do kolejnego weekendu, niż od razu cały tydzień w pracy. Będziesz miał mniej czasu na odczucie całego ciężaru powrotu do normalności. 

Przeżyj swój wyjazd ponownie

Zdjęcia z wakacji potrafią zdziałać cuda. Oglądaj je często, opowiadaj znajomym o wyjeździe, dziel się swoimi przeżyciami. To pozwoli na łagodne przemieszczenie się ze świata wypoczynku do świata pracy. Oczywiście nie należy przesadzać z zamieszczaniem zdjęć na profilach społecznościowych, bo Twoi znajomi mogą się zirytować. Ale dla zachowania równowagi ducha pomocne może się okazać zapisywanie wspomnień i prowadzenie bloga. 

Być może powinieneś również wypożyczyć filmy, których akcja dzieje się w miejscu, z którego właśnie wróciłeś. Dzięki temu na nowo przeżyjesz swoje przygody. 

Udekoruj dom pamiątkami

Prawie każdy przywozi coś z wakacji. Może to być zwykły magnes na lodówkę, albo cała kolekcja lokalnych dzieł sztuki. Wszystko zależy od tego, co lubisz. Zawsze jednak warto przywieźć ze sobą coś, co będzie w stanie przenieść Cię do najbardziej przyjemnych chwil. Może to być specjalny kubek, ręcznie robiony koc, czy oryginalna biżuteria. Czasami wystarczy drobiazg, by wywołać dobre wspomnienia. 

Utrzymaj wakacyjny nastrój

Powrót do pracy nie oznacza wcale, że ciągle musisz myśleć właśnie o niej. Zaplanuj sobie choć odrobinę czasu na relaks w ciągu dnia, zwłaszcza w ciągu kilku pierwszych dni po powrocie z urlopu. Dzięki temu nie poczujesz się od razu wypalony i znużony.

Planuj kolejny wyjazd

Najlepszym sposobem na zachowanie równowagi po powrocie do pracy będzie rozpoczęcie planowania kolejnego wyjazdu. Samo planowanie jest ponoć najwspanialszą częścią wakacji, więc nie zwlekaj z tym ani chwili. Zacznij myśleć o kolejnych wyprawach od razu, unikniesz wtedy tego krytycznego momentu, kiedy masz już dość swojej pracy. 

Fot. Shutterstock 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!