przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Grecja w filmach

0.-Operator-holding-clapperboard-during-the-production-of-film-outdoor-shutterstock_381875335

Grecja bez wątpienia jest jednym z najpiękniejszych krajów na świecie. Wspaniałe plaże oblane krystalicznie czystymi wodami, bogata historia, tradycyjna kuchnia i gościnni ludzie. Nic dziwnego, że tak często służy filmowcom za scenerię rozmaitych produkcji.

Wielki Błękit - Amorgos, Ios

Niewielka, górzysta Amorgos zniewala błękitem. Strome klify, senne miasteczka, unoszący się w powietrzu zapach ziół. Ios to zupełnie inny klimat. Niegdyś Mekka hippisów, którzy obozowali na dziko na plaży Milopotas, dziś zagłębie szalonych, niekończących się imprez. Nic dziwnego, że Ios nazywana jest grecką Ibizą.

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock 


Shirley Valentine – Mykonos

Mykonos słynie z kultowych barów, eleganckich butików i legendarnego pelikana Petrosa. W lecie ulice stolicy – Mykonos Town, wypełniają się wielobarwnym, kosmopolitycznym tłumem, mimo że wyspa wcale do tanich nie należy a wręcz uchodzi za najdroższą spośród wszystkich Cyklad.

Fot. Agnieszka Zawistowska/ Akcja Grecja

Kapitan Corelli - Kefalonia

Zjawiskowa plaża Mirtos, wspaniałe wina oraz legendy o nimfach ginących z miłości. Kefalonii nie można odmówić uroku. Wycieczka do Parku Narodowego Ainos i słynnych jaskiń w pobliżu Sami nie rozczarują. Warto także udać się na północ wyspy do malowniczego Fiskardo, gdzie lubią cumować celebryci.

Fot. Shutterstock

Moja wielka grecka wycieczka – Ateny, Olimpia, Delfy

Ateny ze słynnym Akropolem i malowniczą Plaką stanowią jedno z najchętniej odwiedzanych miast Europy. Wspaniałe zabytki można podziwiać również w Olimpii na Peloponezie, gdzie odbywały się słynne igrzyska oraz w mistycznych Delfach, gdzie rezydowała słynna wyrocznia.

Fot. Shutterstock

Grek Zorba – Kreta

Największa grecka wyspa słynie z pozostałości wspaniałych cywilizacji, przepięknych krajobrazów i doskonałej kuchni. Piesze wędrówki przez żyzne doliny i strome wąwozy, wypoczynek na pięknych plażach czy uczestnictwo w lokalnych imprezach na pewno okażą się niezapomnianym przeżyciem.

Fot. Shutterstock

Opa! - Patmos

Nazywana egejskim Jeruzalem, Patmos na całym świecie uchodzi za świętą wyspę, bo to tutaj powstała Księga Objawienia. Wedle mieszkańców, żadne inne miejsce na świecie nie zapewnia takiego spokoju i wyciszenia jak ta maleńka wyspa na Morzu Egejskim.

Fot. Shutterstock

Letni kochankowie – Santorini

Najbardziej rozpoznawalna z wysp świata uchodzi za jedną z najpiękniejszych. Zjawiskowe plaże, przepiękne zachody słońca, malownicze miasteczka i wioski oraz zabytki kryjące fascynujące historie. I nie zapominajmy o wulkanie, który na przestrzeni wieków siał zniszczenie. 

Fot. Shutterstock

Mamma Mia! – Skopelos, Skiatos

Wyspy należące do archipelagu Sporad Północnych należą do niezwykle urokliwych. Skopelos urzeka wspaniałą przyrodą oraz dobrą kuchnią (tutejszemu plackowi serowemu nie oparł się sam Pierce Brosnan). Z kolei tętniące życiem Skiatos to miejsce pełne legend i zabytków, w tym klasztoru Evangelistria i Kastro.

Fot. Shutterstock

Tylko dla twoich oczu – Korfu, Meteory

Korfu, powszechnie znana jako Zielona Wyspa. Słynie z bajkowych krajobrazów, ciekawej historii i przepysznej kuchni. Z kolei Meteory - zaraz po Athos - stanowią największą i najważniejszą grupą klasztorów w Grecji, które zostały zaklasyfikowane przez UNESCO jako niepowtarzalne zjawisko dziedzictwa kulturowego. 

Fot. Shutterstock

Działa Nawarony – Rodos

Wielbiciele historii i kultury poddadzą się urokowi stołecznej starówki oraz magicznego Lindos. Chcący poszaleć na desce docenią Prasonisi, a imprezowicze na pewno odnajdą się w wypełnionym barami i klubami Faliraki. Dodajmy jeszcze, że na tej wyspie słońce świeci niemal przez cały rok. 

Fot. Shutterstock

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Grecji. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Grecji.

Jeżeli wybierasz się do Grecji, prawdopodobnie zainteresują Cię tanie loty z Berlina do Rodos, bilety lotnicze do Aten lub tanie loty z Warszawy do Aten.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Lizbony, Okazje na loty do Tajlandii, bilety lotnicze Londyn, loty z Rodos do Aten, krajowe bilety lotnicze, tanie loty po Polsce, Czarterowe.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Gry, zabawki, Na prezent, Plecaki dla dzieci, Torby dla dzieci i Walizki miękkie.