Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Najpiękniejsze ulice, które musisz choć raz zobaczyć

Kioto-Japan-shutterstock_62849098_20170822-134937_1

Są pewne miasta, a w nich pewne ulice, które trzeba zobaczyć na własne oczy chociaż raz w życiu. Niektóre z nich można śmiało nazwać magicznymi. Spacer po nich to prawdziwa rozkosz dla zmysłów.

Sprawdź sam, gdzie znajdują się najbardziej malownicze uliczki na świecie. Kto wie, może od razu zamówisz bilet lotniczy, bo nie ma co zwlekać z podróżowaniem! Wybierając się na przechadzkę po wskazanych miejscach, nie zapomnij wziąć ze sobą aparatu. Znajdziesz się w naprawdę pięknej scenerii. Żadne filtry nie będą potrzebne, te miejsca dokładnie tak wyglądają! 

Tetsugaku no michi, Kioto, Japonia

Tetsugaku no michi to niezwykła ulica w Kioto. Ma 2 km i wzdłuż całej jej długości rosną wiśnie. Droga prowadzi obok malowniczego kanału. Znajduje się w pobliżu wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO świątyni Ginkaku-ji. Najlepszym czasem na zobaczenie tej cudownej ulicy jest kwiecień, czyli miesiąc kwitnienia wiśni. Pokryte kwiatami gałęzie drzew tworzą niesamowity widok, dodatkowo odbijając się w wodzie kanału.

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock 


Steiner Street, San Francisco, USA

Na pewno kojarzysz ten szpaler kolorowych domków. Mogłeś go obejrzeć w wielu filmach i serialach, m.in. w "Pani Doubtfire" czy "Pełnej chacie". Domy w stylu wiktoriańskim i edwardiańskim znajdują się przy Steiner Street, w pobliżu Alamo Square w San Francisco. Są wpisane na listę zabytków tego miasta, a dla turystów stanowią fantastyczne miejsce do fotografowania. Stanowią mocny kontrast w zestawieniu z nowoczesną szklaną architekturą metropolii.

Fot. Shutterstock

Al Hassar Onsar, Chefchaouen, Maroko

Niewielkie miasto Chefchaouen znajdujące się w Maroku słynie z niesamowicie niebieskich ulic. Powstało w 1471 roku i początkowo pełniło funkcję typowo obronną. Błękitny kolor, na jaki pomalowanych jest wiele domów, ma na celu przypominanie o potędze Boga. By docenić piękno Chefchaouen, najlepiej jest wybrać się na spacer po ulicach: Al Hassar Onsar, Rue Outiwi lub Rue Bin Souaki. 

Fot. Shutterstock

Heerstrasse, Bonn, Niemcy

Heerstrasse nazywana jest potocznie Ulicą Kwitnących Wiśni. Znajduje się jedynie 5 minut drogi od domu Beethovena, jednak za jego czasów wyglądała zupełnie inaczej. Jej głównym atutem są posadzone w latach 80. XX. wieku wiśnie. Każdej wiosny ulica staje się przepięknym tunelem wypełnionym kwiatami i zapachem wiśni. Najlepiej jest się tam wybrać w kwietniu podczas sezonu kwitnienia.

Fot. Shutterstock

Brouwersgracht, Amsterdam, Holandia

Amsterdam słynie z bardzo malowniczych kanałów i wszechobecnych rowerów. Zwiedzanie tego miasta jest świetnym doświadczeniem samym w sobie. Jest jednak jedna ulica, którą koniecznie trzeba się przejść będąc w Amsterdamie. Jest nią Brouwersgracht, znajdująca się w niewielkiej odległości od Dworca Głównego. To jedno z najbardziej malowniczych miejsc w mieście. Stare, odrestaurowane domy są wspaniale oświetlone, dlatego warto się tam wybrać wieczorową porą. 

Fot. Shutterstock

Bregagh Road, Ballymoney, Irlandia Północna

Ta droga bardziej znana jest pod inną nazwą: Dark Hedges. To niesamowite miejsce stworzone z posadzonych wzdłuż drogi buków, które z biegiem lat rozrosły się na tyle, że stworzyły coś na kształt tunelu. Gęsto splecione konary drzew rzucają głęboki cień, dlatego niektórym droga wydaje się mroczna i niepokojąca. Bregagh Road prowadzi do Gracehill House, w którym znajduje się obecnie klub golfowy. 

Fot. Shutterstock

Lombard Street, San Francisco, USA

Lombard Street zupełnie przez przypadek stała się jedną z najczęściej fotografowanych i najlepiej rozpoznawalnych atrakcji San Francisco. Wybudowano ją w 1922 roku, a jej liczne ostre zakręty miały na celu spowolnienie ruchu drogowego na stromym odcinku drogi. Rozwiązanie okazało się tak malownicze, że turyści specjalnie wybierają akurat tę ulicę, by się nią przejechać samochodem, mimo że można po niej jechać z prędkością 10 km/godz. 

Fot. Shutterstock

Caminito, La Boca, Buenos Aires, Argentyna

Różnokolorowe domy to znak rozpoznawczy dzielnicy Buenos Aires o nazwie La Boca. Powstały w większości pod koniec XIX. wieku, za sprawą imigrantów z Europy. Pracowali oni głównie w dokach, przy produkcji statków. Ze względu na niskie zarobki, budowali swoje domy z metalowych odpadków ze stoczni. Malowali je następnie akurat dostępnymi farbami i tak powstała jedna z najbardziej kolorowych dzielnic mieszkaniowych na świecie. 

Fot. Shuttertstock

Calleja de las Floras, Kordoba, Hiszpania

Znajdujące się w Andaluzji miasto Kordoba, słynie z wielu zabytków, jednak jedną z najbardziej rozpoznawalnych ulic tego miasta to Calleja de las Floras. Jest bardzo wąska, a wszystkie domy są tam bielone. Na ścianach budynków przymocowano kolorowe donice, w których rosną kwiaty. Ulica prowadzi wprost na plac z katedrą i stanowi bardzo zaciszne i niezwykle fotogeniczne miejsce. 

Fot. Shutterstock

Shambles Street, York, Anglia

Budynki stojące przy Shambles Street w Yorku powstały w znacznej części już w XIV. wieku. Stanowią główną atrakcję ulicy i jedną z najstarszych dobrze zachowanych części miasta. Brukowana jezdnia i wspaniałe drewniano-ceglane konstrukcje budynków są w stanie przenieść turystów w czasy średniowiecza. Początkowo była to dzielnica rzeźników i nadal znajduje się tam kilka sklepów mięsnych. 

Fot. Shutterstock

Nawigacja dodatkowa