Dokąd lecieć w październiku? Najlepsze miejsca na słoneczny wypoczynek

Catamaran-on-amazing-turquoise-water-in-the-Indian-ocean-next-to-Mnemba-atoll-Zanzibar-Tanzania-shutterstock_369745028
Strona 1 z 9

Jesień. W październiku jest już mocno widoczna i dająca się we znaki. Słońca jest jak na lekarstwo, a dnie stają się coraz krótsze i chłodniejsze. Jednak nie wszędzie panuje październikowy chłód. Dlatego wybierz się w świat w poszukiwaniu najlepszego miejsca, gdzie nadal panuje lato. Lato w październiku! Zapakuj klapki i strój kąpielowy, pożegnaj się z jesienną szarugą i poleć w stronę słońca!

Greckie wyspy

Lato trzyma się kurczowo greckich wysp, dlatego nawet w październiku możesz liczyć na świetną, wakacyjną pogodę i nadal ciepłe morze, idealne do kąpieli. Możesz wybierać spośród wielu wysp, począwszy od Krety i Rodos, a na Cykladach skończywszy. Temperatura powietrza w dzień to około 24 stopnie Celsjusza, tyle samo wynosi temperatura wody. Październik jest wprost idealnym miesiącem na zwiedzanie Grecji - tłumy turystów już nie przemieszczają się po ulicach i nie okupują plaż. Koniec sezonu ma również swoje pozytywne strony, przejawiające się m.in. spadkiem cen. 

Jeśli potrzebujesz dalszej inspiracji przy wyborze odpowiedniej na Ciebie greckiej wyspy, zajrzyj do naszego zestawienia, które znajdziesz tutaj.

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock 


polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!