Ta linia lotnicza nie przewiozła ani jednego pasażera przez 28 lat!

Airplane-close-up-front-view-in-the-fog-shutterstock_496673629

Ranking na najgorszą linię lotniczą wygrywa... Baltia Air, która w ciągu ostatnich 28 lat nie przewiozła ani jednego pasażera. Jak to możliwe?

Baltia Air powstała w 1989 roku. Założył ją Igor Dmitrowski i w założeniu miała zająć się przewozem pasażerów na linii Nowy Jork - Petersburg. Jednak do otwarcia połączenia nigdy nie doszło. Przez blisko 30 lat firma nie była w stanie uzyskać wszystkich odpowiednich certyfikatów od FAA (Federal Aviation Administration). Główną przyczyną był brak zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa pasażerom.  Linia lotnicza przez długie lata posiadała flotę składającą się z dwóch Boeingów 747, z których jeden nie miał jednego z silników, a drugi nigdy nie uzyskał zgody na wzbicie się w powietrze. 

Obecnie Baltia Air przechodzi poważne zmiany, począwszy od swojej nazwy. Została przemianowana na US Global Airways. Posiada zupełnie nowy zarząd i ambitne plany na przyszłość. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej przewoźnika, można się spodziewać, że pod koniec tego roku linia uruchomi pierwsze połączenia z Stewart International Airport w stanie Nowy Jork. Na liście kierunków mają się znaleźć Petersburg, Tel Awiw, Neapol, Barcelona, Ateny, Praga, Budapeszt, Londyn i Paryż. 

Ciekawe, czy po 28. latach uda im się wreszcie wzbić w powietrze.

Fot. Shutterstock 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Gdańska do Londynu, z Poznania do Londynu oraz, połączeń lotniczych z Londynu do Warszawy.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Londynu, Okazje do Skandynawii, najtańsze bilety z Aten do Monachium, bilety lotnicze, krajowe bilety lotnicze.