przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Środkowe miejsca? Tylko dla mężczyzn! Indyjskie linie "chronią" kobiety

Young-woman-at-international-airport-reading-her-ebook-computer-and-drinking-coffee-to-go-while-waiting-for-her-flight.-Female-passenger-at-terminal-indoors.-shutterstock_245118346

​Indyjska linia lotnicza Vistara postanowiła zadbać o kobiety podróżujące samotnie. Zrobi to swoją nową polityką przydzielania miejsc w samolocie. Kobiety, które nie wykupiły konkretnego miejsca na pewno nie usiądą w środkowym fotelu, za to mogą liczyć na miejsca przy oknie lub przy przejściu.

Choć nowy przepis wydaje się mocno dyskryminować mężczyzn, to jednak Vistara twierdzi, że wdrożyła go chcąc chronić kobiety podróżujące solo i zachęcić je do odkrywania świata na własną rękę. Miejsca środkowe w samolotach są bezsprzecznie jednymi z najgorszych możliwych, dlatego wielu ludzi decyduje się na wykupienie konkretnego fotela, o ile jest taka możliwość. Teraz na szczególne przywileje mogą liczyć jedynie kobiety.

Choć w krajach europejskich taki przepis nie miałby racji bytu, zupełnie inaczej sprawa ma się w przypadku Indii. Jest to kraj borykający się z dużym problemem przemocy wobec kobiet, dlatego przepisy Vistary mają chronić kobiety przed ewentualnymi problemami na pokładach samolotów. Bardzo głośne przypadki przemocy stały się przyczyną znacznego spadku liczby turystów w Indiach, zwłaszcza wśród kobiet. Wielka Brytania wydała nawet komunikat, przestrzegający kobiety przed rosnącą falą przestępstw i zachęcający je do zwiększenia ostrożności podczas pobytu w tym kraju.

W Indiach funkcjonują już linie autobusowe i przewoźnicy obsługujący jedynie kobiety. Ograniczenie ze względu na płeć można spotkać również w niektórych korporacjach taksówkarskich.

Fot. Shutterstock 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Poznania do Londynu, z Katowic do Toronto i, połączeń lotniczych z Paryża do Londynu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Frankfurtu, Okazje z Polski do 200 zł, bilety lotnicze Berlin Tegel Florencja, wyszukiwarka lotów, tanie loty po Polsce.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyczki, Plecaki i torby foto, Na prezent, Walizki twarde i Duże.