Dokąd lecieć we wrześniu? Najlepsze miejsca na wakacje

Ibiza-Canal-d-en-Marti-Pou-des-Lleo-beach-in-balearic-islands-of-Mediterranean-sea-shutterstock_106951313
Strona 1 z 11

Wrzesień jest jednym z najbardziej wdzięcznych miesięcy do podróżowania. Letnie upały zdążyły już zelżeć, ale nadal jest ciepło, a pogoda jest przewidywalna. Przy okazji ceny zaczynają spadać, a liczba turystów jest znacząco mniejsza. Te wszystkie czynniki sprawiają, że warto wybrać właśnie wrzesień na miesiąc urlopowy.

Wrzesień w Europie

W Europie we wrześniu klimat jest niezwykle łaskawy w większości krajów. Można przebierać w kierunkach od północy po południe, w zależności od tego, co sprawia największą przyjemność. Wolisz aktywny wypoczynek? Wybierz norweskie lub gruzińskie góry albo sporty wodne na Morzy Śródziemnym. Lubisz plażować? Udaj się na południe, np. na Półwysep Iberyjski. Wolisz zwiedzać? Korzystaj z braku upałów i odwiedź wszystkie interesujące miejsca! Zwłaszcza, że turyści zalewający nasz kontynent powoli zaczynają we wrześniu wracać do szkół oraz pracy. 

Wrzesień w Azji

Trochę odmiennie wygląda sytuacja w Azji. Sezon monsunowy we wrześniu dopiero się kończy, więc pogoda nadal nie jest najlepsza do podróżowania. Jest jednak kilka krajów, które wyłamują się z tego wzorca pogodowego. Jednym z nich są Chiny. To kraj na tyle duży, że występują w nim różne strefy klimatyczne. Część północno-wschodnia jest we wrześniu bardzo przyjemna, natomiast należy unikać południa, gdzie mogą pojawiać się tajfuny. Całkiem przyjemnym miejscem może się również okazać Indonezja, gdzie nadal trwa pora sucha.

Wrzesień w Ameryce

​Wrzesień jest również dobrym miesiącem na zaplanowanie wyjazdu do Ameryki Północnej: fala upałów już zelżała, zatem jedne z najbardziej znanych Parków Narodowych są o wiele bardziej przyjazne. W Dolinie Śmierci nadal będzie bardzo gorąco, ale już nie na tyle, by nie dało się wytrzymać. Kanadyjskie góry również pokazują swoje bardziej przyjazne oblicze.

Wrzesień w Afryce

Bardzo ciekawym kierunkiem na wrzesień jest Afryka. To idealny miesiąc na safari. W Zimbabwe trwa pora sucha, temperatury sięgają 27 stopni Celsjusza w dzień, natomiast wieczorami robi się już chłodniej, co przynosi ulgę osobom nieprzyzwyczajonym do upałów. W Namibii również trwa zima, jest zatem sucho i słonecznie. W przypadku Afryki wrzesień jest uznawany za szczyt sezonu, więc trzeba wziąć pod uwagę, że turystów w związku z tym może być wielu.

Planując wyjazd na wrzesień należy unikać miejsc, gdzie mogą występować huragany, czyli Karaibów, Ameryki Środkowej i częściowo krajów azjatyckich.

Oto lista najlepszych miejsc na wyjazd we wrześniu.

Chorwacja

Chorwacja we wrześniu to idealne miejsce dla tych, którzy chcą uniknąć tłumów, ale jednocześnie pragną skosztować prawdziwie letniej pogody i powygrzewać się na plażach. Ceny w tym miesiącu lekko spadają, więc nie musisz się obawiać, że nadwerężysz swój budżet. Temperatury powietrza utrzymują się nadal w okolicach 26 stopni, natomiast woda posiada przyjemne 21 stopni. Opadów nie należy się spodziewać, dlatego Twój wyjazd może być prawdziwie wypoczynkowy.

Jeśli planujesz wyjazd do Chorwacji, sprawdź jakie są najpiękniejsze plaże w Chorwacji oraz które wyspy tego kraju są najlepsze właśnie dla Ciebie.

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock 


polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!