przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Ceny transferów lotniskowych w Europie. Sprawdź gdzie zapłacisz najmniej

Young-friends-girls-going-crazy-about-their-new-trip-screaming-laughing-and-having-fun-near-airport

Raport „Ceny transferów lotniskowych w Europie" to zestawienie i porównanie najnowszych danych dotyczących cen i odległości transferów najczęściej wybieranych kierunków przez pasażerów linii lowcostowych. Najtańsze i najdroższe transfery za 1 km porównane z cenami biletów oraz najdłuższe i najkrótsze trasy. Te informacje pomogą Ci przewidzieć i zaplanować budżet potrzebny na dojazd z i na lotnisko.

Analiza cen dojazdu na lotniska w Europie obejmuje swoim zasięgiem cały kontynent, najczęściej wybierane miejscowości wśród podróżników – kraje skandynawskie, obszar śródziemnomorski, Europa Zachodnia i Centralna. Wybrane przykłady bardzo dobrze obrazują różnice pomiędzy ceną biletu a odległością jaką podróżni muszą przejechać. Wynika z tego fakt, że niska cena biletu nie musi odzwierciedlać niskiego kosztu za kilometr przejechany autobusem.

TOP 5 najtańszych transferów za 1 km!

Aby obiektywnie przedstawić najtańszy dojazd z i na lotnisko w raporcie porównano cenę biletu do odległości, która jest konieczna aby dotrzeć do celu. Na 5 miejscu uplasowało się połączenie Stansted (STN) – Londyn, cena przejazdu w jedną stronę za przejazd 1 km to 0,66 zł, 4 miejsce połączenie Skavsta (NYO) – Sztokholm tu za 1 km zapłacimy 0,58 zł, 3 miejsce Fiumicino (FCO) – Rzym cena 0,54 zł, 2 miejsce Hahn (HHN) – Frankfurt 0,48 zł i najtańsze połączenie za przejazd 1 km to Bergamo (BGY) – Mediolan z ceną 0,43 zł. Połączenie z Lotniska Modlin (WMI) do Centrum Warszawy wg zestawienia znajduje się na 9 miejscu z ceną 0,83 złotych za 1 km.

TOP 5 najdroższych transferów za 1 km!

Najdroższe transfery na lotniska w Europie są prawie cztery razy wyższe od najtańszego Bergamo (BGY) – Mediolan. 5 miejsce to połączenie Trevisio (TSF) – Wenecja przy cenie za 1 km zapłacimy 1,59 zł. 4 miejsce Keflavik (KEF) – Reyjkjavik z kosztem 1,71 zł. 3 miejsce dla trasy Palma (PMI) – Majorka 1,97 zł. 2 miejsce El Prat (BCN) – Barcelona 2,01 zł. Za najdroższy transfer zapłacimy jadąc z Dublina na Lotnisko Dublin International (DUB) aż 2,04 zł (najtańszy 0,43 zł). 

Gdzie kupimy najtańszy bilet, a gdzie najdroższy?

Inaczej niż w przypadku ceny biletu za 1 km kształtuje się ranking nominalnych cen biletów, który jest niezależny od odległości. Najdroższy bilet za transfer zapłacimy 117,75 zł na trasie Trop (TRF) – Oslo, również drogie połączenia to Keflavik (KEF) – Reyjkjavik 86,40 zł oraz Weeze (NRN) – Dusseldorf gdzie bilet kosztuje 63,75 zł. Najtańszy bilet jest dostępny dla połączenia dla Lisbona (LIS) – Lizbona w cenie 12,33 zł, Ciampino (CIA) – Rzym oraz Fiumicino (FCO) – Rzym to koszt 17 zł. Kolejnym tanim połączeniem jest Bergamo (BGY) – Mediolan za 21,25 zł. Wśród transferów na lotniska europejskie na 6 miejscu najtańszych biletów wg zestawienia plasuje się połączenie Lotnisko Modlin (WMI)—Warszawa Centrum, gdzie bilet kosztuje 33 zł z czasem przejazdu 45 minut. 

Najdalsze i najbliższe transfery lotniskowe w Europie

Przylatując na wybrane lotnisko ważny jest również czas przejazdu i odległość jaką musimy przebyć do docelowego miasta. Rozbieżności w odległościach transferów są bardzo duże. Najdłuższe trasy to m.in.: Hahn (HHN) – Frankfurt 125 km, Torp (TRF) – Oslo 120 km, Skavsta (NYO) – Sztokholm 106 km oraz Weeze (NRN) – Dusseldorf 85 km i Beauvais (BVA) – Paryż 83,6 km. Najkrótsza trasa liczy 7,8 km Lisbona (LIS) – Lizbona, następnie tylko 10,8 km mamy do przebycia Palma (PMI) - Majorka oraz 12,5 km dla połączeń El Prat (BCN) – Barcelona i Dublin International (DUB) – Dublin. Trasa Lotnisko Modlin (WMI) – Warszawa Centrum wg zestawienia znajduje się w pierwszej 10 najkrótszych tras transferowych w Europie z dystansem 40 km. 

Na kolejnej stronie zobaczysz pomocną infografikę. 

 Fot. Shutterstock


źródło: informacja prasowa/ www.modlinbus.pl

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Wrocławia do Bergamo, z Warszawy do Frankfurtu i, połączeń lotniczych z Szanghaju do Pekinu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Paryża, Okazje na loty do Australii, bilety lotnicze Wrocław Bombaj Bombay, loty krajowe, tanie loty po Polsce.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Mapy zdrapki, Pozostałe, Plecaki na kółkach, Torby podręczne i Zestawy walizek.