Jednodniowe wycieczki z największych miast we Włoszech - zobacz więcej niż wszyscy!

Camogli-Genua-Liguria-shutterstock_188428223--kopia
Strona 1 z 10

Przed Wami najlepsze jednodniowe wycieczki, na które można się wybrać będąc w którymś ze słynnych włoskich miast.

Jadąc do Włoch nie sposób pominąć największych atrakcji tego kraju, jakimi są tamtejsze miasta. Jednak nie zawsze trzeba cały czas spędzić w nagrzanych metropoliach. Zwłaszcza, że w pobliżu miast znajdują się wspaniałe miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć! Więc jeśli będziesz miał już dość Rzymu czy Florencji, wybierz się na jednodniową wycieczkę poza miasto! 

Rzym - Castelli Romani

Zaledwie 20 km od Rzymu znajduje się region Castelli Romani, w którym znajduje się bardzo dużo malowniczych zamków i pałaców. Kiedy zgiełk i tłok Wiecznego Miasta zaczną Ci przeszkadzać koniecznie wybierz się właśnie w tamte okolice. Oprócz zamków będziesz mógł zobaczyć urocze miasteczka skupione wokół jeziora Albano oraz wypocząć nad którymś z innych wulkanicznych jezior. Jedną z atrakcji jest letnia rezydencja papieska w pięknej miejscowości Castel Gandolfo oraz winiarnie we Frascati.

Jak tam dojechać? Nie musisz wynajmować samochodu i stać w rzymskich korkach. Wystarczy, że wsiądziesz w pociąg na dworcu Roma Termini. Odjazdy w kierunku Castel Gandolfo i Frascati odbywają się co godzinę. Koszt to 2,10 euro w jedną stronę.

Fot. Shutterstock

 Fot. Shutterstock


polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!