Szukasz emocji? Oto najbardziej niebezpieczne plaże na świecie!

fernando-de-noronha-brazylia_375675700

Wypoczynek na plaży raczej nie kojarzy się z emocjami. To miejsce relaksu i odprężenia, jednak nie wszędzie. Istnieją takie plaże, które gwarantują niezapomniane wrażenia. I to wcale nie ze względu na swoje piękno, lecz raczej na niebezpieczeństwo, które może czyhać na plażowiczów.

Ataki rekinów i innych morskich stworzeń na ludzi są bardzo rzadkie. Dla przykładu żarłacz błękitny zaatakował ludzi jedynie 13 razy, z czego tylko 4 takie przypadki zakończyły się śmiercią. Natomiast żarłacz biały atakował 314 razy, z czego 80 przypadków było śmiertelnych. Są to naprawdę niewielkie liczby, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że są to dane zbierane od... XVI wieku! Jednak i tak pobudzają wyobraźnię. 

Oto najbardziej niebezpieczne plaże na świecie. Radzimy zastanowić się przed wejściem do wody!

Reunion

Reunion to francuska wyspa na Oceanie Indyjskim, która szczyci się przydomkiem najbardziej niebezpiecznej na świecie. Od 2011 roku miało tam miejsce 20 ataków rekinów na ludzi, z czego 8 było śmiertelnych. Wynika z tego, że w ciągu ostatnich 6 lat aż 16% wszystkich ataków rekinów miało miejsce właśnie tam. Jest to ewenement na skalę światową. Reunion jest popularnym miejscem wśród surferów ze względu na idealne warunki do uprawiania tego sportu.

Fot. Pixabay

Fot. Shutterstock


Fraser, Australia

Wyspa Fraser znajduje się na południowy wschód od Queensland. Wody ją otaczające są bardzo niebezpieczne nie tylko ze względu na czyhające w głębinach rekiny czy trujące meduzy. Problemem jest również silny prąd, który z łatwością może porwać niedoświadczonego człowieka. Pobyt na lądzie to także żadna przyjemność - występują tam jedne z najbardziej jadowitych pająków na świecie, słonowodne krokodyle, psy dingo oraz węże.
Fot. Shutterstock

Gansbaai, RPA

W wodach otaczających Gansbaai mieszka duża populacja żarłaczy białych. Jest to również miejsce ich żerowania. Kilka kilometrów od wybrzeża znajduje się Aleja Rekinów, czyli wąski kanał pomiędzy wyspą Dyer a Geyser Rock. Znajduje się tam kolonia fok, w której potrafi przebywać ponad 60 000 osobników, co stanowi główną przyczynę, dla której stale krążą tam rekiny. Nurkowanie zalecamy jedynie w specjalnej klatce.

Fot. Shutterstock

Praia de Boa Viegem, Brazylia

To niezwykle piękna, piaszczysta plaża. Jeszcze do niedawna była uważana za całkowicie bezpieczną, jednak sytuacja zmieniła się w 1992 roku, kiedy kutry rybackie zaczęły połowy coraz bliżej brzegu, niszcząc tym samym okoliczny ekosystem i wpływając na zmianę zachowania rekinów. Od tego czasu na Praia de Boa Viegem zdążyło się 50 ataków rekinów, z czego 19 było śmiertelnych. 

Fot. Shutterstock

Shenzhen, Chiny

Tym razem winą za uznanie plaży przy Shenzhen za niebezpieczną nie są obarczone rekiny lecz ludzie. A konkretniej ludzka głupota i brak rozwagi. W tym miejscu utonęło wielu ludzi, którzy przecenili swoje zdolności lub nie dopilnowali swoich dzieci. Okazuje się, że w Chinach główną przyczyną przedwczesnych zgonów dzieci między 1. a 14. rokiem życia jest właśnie utonięcie. 

Fot. Shutterstock

Queensland, Australia

Północne Terytorium Australii nie jest zbyt przyjaznym dla człowieka miejscem. Szczególnie między październikiem a kwietniem, kiedy to przybrzeżne wody zapełniają się śmiertelnie groźnymi meduzami. W ciągu ostatnich 140 lat meduzy były powodem śmierci co najmniej 70 osób. Jad zawarty w czułkach tych stworzeń powoduje niewyobrażalny ból oraz zatrzymanie akcji serca, przez co w większości przypadków ludzie nie są w stanie dotrzeć do brzegu i toną. 

Fot. Shutterstock

Volusia County, Floryda

Wybrzeże hrabstwa Volusia na Florydzie to miejsce o najwyższej liczbie ataków rekinów w Stanach Zjednoczonych. Od 1882 roku było ich 290. Choć nie przeszkadza to ludziom w kąpielach, to jednak pewne ryzyko istnieje. 

Fot. Shutterstock

Plaża Chowpatty, Indie

Plaża Chowpatty znajduje się przy Mombaju. I po raz kolejny okazuje się, że to ludzie potrafią być dla siebie bardziej niebezpieczni niż rekiny. Woda w morzu jest zanieczyszczona do tego stopnia, że stanowi zagrożenie dla zdrowia ludzi. 

Fot. Shutterstock

Bikini

Atol Bikini w archipelagu Wysp Marshalla jest niebezpieczny z dwóch powodów. Po pierwsze nadal jest tam wysokie promieniowanie radioaktywne, co jest skutkiem przeprowadzanych prób nuklearnych. Ze względu właśnie na promieniowanie, nadal nie można łowić tam ryb, co spowodowało znaczny przyrost ich liczby. Duże ławice z kolei przyciągają rekiny, które są drugim głównym zagrożeniem. 

Fot. Shutterstock

Czerwony Trójkąt, Kalifornia

Obszar pomiędzy Big Sur a zatoką Bodega jest domem dla wielu dużych ssaków morskich. Stanowią one pożywienie dla rekinów, dlatego jest tych drapieżników znaczna liczba. Około 11% wszystkich przypadków ataków rekinów na ludzi zdarza się właśnie tam.

Fot. Shutterstock

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Katowic do Hamburga, z Warszawy do Zurychu oraz, połączeń lotniczych z Warszawy do Paryża.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Nowego Jorku, Lot + hotel z Polski, loty z Warszawy do Mediolanu, bilety lotnicze promocje, wyszukiwarka lotów.