Szukasz emocji? Oto najbardziej niebezpieczne plaże na świecie!

fernando-de-noronha-brazylia_375675700
Strona 1 z 10

Wypoczynek na plaży raczej nie kojarzy się z emocjami. To miejsce relaksu i odprężenia, jednak nie wszędzie. Istnieją takie plaże, które gwarantują niezapomniane wrażenia. I to wcale nie ze względu na swoje piękno, lecz raczej na niebezpieczeństwo, które może czyhać na plażowiczów.

Ataki rekinów i innych morskich stworzeń na ludzi są bardzo rzadkie. Dla przykładu żarłacz błękitny zaatakował ludzi jedynie 13 razy, z czego tylko 4 takie przypadki zakończyły się śmiercią. Natomiast żarłacz biały atakował 314 razy, z czego 80 przypadków było śmiertelnych. Są to naprawdę niewielkie liczby, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że są to dane zbierane od... XVI wieku! Jednak i tak pobudzają wyobraźnię. 

Oto najbardziej niebezpieczne plaże na świecie. Radzimy zastanowić się przed wejściem do wody!

Reunion

Reunion to francuska wyspa na Oceanie Indyjskim, która szczyci się przydomkiem najbardziej niebezpiecznej na świecie. Od 2011 roku miało tam miejsce 20 ataków rekinów na ludzi, z czego 8 było śmiertelnych. Wynika z tego, że w ciągu ostatnich 6 lat aż 16% wszystkich ataków rekinów miało miejsce właśnie tam. Jest to ewenement na skalę światową. Reunion jest popularnym miejscem wśród surferów ze względu na idealne warunki do uprawiania tego sportu.

Fot. Pixabay

Fot. Shutterstock


polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!