Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

10 najpiękniejszych dzikich miejsc na świecie

Dead-Camelthorn-Trees-against-red-dunes-and-blue-sky-in-Deadvlei-Sossusvlei.-Namib-Naukluft-National-Park-Namibia-Africa-shutterstock_437288254

W czasach kiedy podróże stały się łatwiejsze niż kiedykolwiek, trudno znaleźć takie miejsce na świecie, które ma w sobie jeszcze trochę dzikości. Prawie wszędzie można się natknąć na globalne marki, hotele, czy po prostu ślady cywilizacji. Jeśli poszukujesz miejsca, gdzie naprawdę będziesz mógł poczuć się jak odkrywca, to mamy dla Ciebie kilka sugestii. Oto lista 10 najdzikszych lokalizacji na świecie. Im dalej, tym ciekawiej!

Park Narodowy Kakadu, Australia

Australia sama w sobie jest dzika i bezludna. Jest jednak miejsce, gdzie te cechy nagromadzone są w jednym miejscu z niezwykłą siłą. Tym miejscem jest Park Kakadu, znajdujący się na Terytoriach Północnych. Natura jest w tym miejscu niezwykle piękna, ale i przy okazji trudna i groźna. Park Narodowy zajmuje powierzchnię prawie 20 tysięcy km kwadratowych. Aż jedna trzecia występujących tam zwierząt to endemity, występujące tylko tam!

Fot. Shutterstock


Bohuslän, Szwecja

Jeśli marzy Ci się pływanie kajakiem i podziwianie klifów w całkowitej ciszy i spokoju, koniecznie wybierz się do Szwecji. Zabierz ze sobą namiot i zestaw do przetrwania, bo nie spotkasz nikogo na swojej drodze. Będziesz mógł za to biwakować na bezludnych plażach, wypatrywać fok. Bohuslän to jednak przede wszystkim ponad 8000 bezludnych wysepek, które na jakiś czas mogą stać się Twoim tymczasowym domem. 


Las deszczowy Tarkine, Tasmania

W północno-zachodnim krańcu Tasmanii znajduje się las deszczowy, do którego ludzka cywilizacja nigdy się nie dostała. To dzika puszcza pełna ukrytych wodospadów, wartkich rzek i olbrzymich drzew. Można tam nawet spotkać bliskiego wyginięcia diabła tasmańskiego. 

Trudno jest się tam dostać, m.in. dlatego Tarkine nadal jest prawie nietknięta. Ekspedycję do lasu deszczowego przeprowadzają jedynie wyspecjalizowani przewodnicy, a sama wyprawa trwa 5 dni. Cena takiej wycieczki również odstrasza (prawie 2000 dolarów). 


Salar de Uyuni, Boliwia

Olbrzymie białe przestrzenie pokryte solą - właśnie to czeka na podróżników, którzy postanowią zobaczyć Salar de Uyuni w Boliwii. Równina zajmuje powierzchnię 10 tysięcy kilometrów kwadratowych. Warto tam pojechać po opadach deszczu. Wtedy miejsce przypomina olbrzymie lustro. 

Salar de Uyuni znajduje się na dużej wysokości, dlatego nie wszyscy mogą dobrze znieść pobyt tam.


Knoydart, Szkocja

Półwysep Knoydart jest dziki, odizolowany i piękny. Opisywany jest jako ostatnie prawdziwie odludzie w Szkocji. Dostać się tam można jedynie łódką lub na piechotę, nie ma lądowej drogi dojazdowej. Na miejscu na odważnych czekają wysokie góry oraz prawie pustynne pustkowia. 

Przy brzegu można się natknąć na delfiny i wieloryby. Natomiast ludzi nie ma wcale.


Sossusvlei, Namibia

Piaskowe wydmy Namibii stanowią prawdziwą radość dla oczu. Mają niezwykle intensywny czerwony kolor, który mocno kontrastuje z solnymi wypłaszczeniami ukrytymi pomiędzy nimi. Z racji trudnego klimatu pobyt w Sossusvlei może być sporym wyzwaniem dla turystów.


Great Bear Rainforest, Kolumbia Brytyjska, Kanada

Nigdy nie słyszałeś o tym miejscu? To główny powód, by tam wyruszyć! Nietknięta przez człowieka puszcza zajmuje aż 6,4 miliona hektarów wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. To jeden z największych obszarów zajętych przez pierwotną puszczę. Rosną tam czerwone cedry olbrzymie, mające ponad tysiąc lat. Dzika przyroda ma tam swoje królestwo: żyją tam niedźwiedzie, orły, wilki i pumy. 


Rezerwat Dana, Jordania

Przygody podobne do tych z Aladyna można przeżyć w rezerwacie Dana w Jordanii. Ten obszar chroniony wypełniony jest pustyniami, kanionami, wzgórzami i dzikimi zwierzętami. To idealne miejsce na wspinaczkę i piesze wycieczki, choć trzeba od razu powiedzieć, że Dana nie należy do bezpiecznych miejsc.


Scilly, Wielka Brytania

Myślisz, że znasz Wyspy Brytyjskie? Prawdopodobnie jednak nigdy nie byłeś na wyspach Scilly. To archipelag około 140 wysp, z czego tylko 5 jest zamieszkanych. Możesz tam wyruszyć i poczuć się jak Robinson Crusoe. Scilly znajdują się na zachód od Kornwalii. Żeby się do nich dostać, musisz wynająć łódź. 


Uttarakhand, Himalaje, Indie

Jeśli poprzednich ekstremalnych miejsc było Ci za mało, to na koniec mamy dla Ciebie miejsce trudne do zdobycia i całkiem dzikie. Choć Himalaje stały się ostatnio całkiem popularnym miejscem, odwiedzanym przez wędrowców, to Uttarakhand nadal jest dzikie i opustoszałe. W tamtejszym lodowcu mają swoje źródła dwie wielkie rzeki Indii: Ganges i Yamuna. 

Nawigacja dodatkowa