przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Najbardziej kolorowe miejsca na świecie, od Włoch po Chiny

Moskwa-MoscowRussiaRed-squareview-of-St.-Basils-Cathedral-shutterstock_232725670-1

W natłoku przesterowanych filtrów do zdjęć i podkręconych do granic możliwości kolorów, świat wydaje się mało realny. Są jednak miejsca, które naprawdę są tak kolorowe bez przeróbki w programie komputerowym. Oto kilka z nich. Najbardziej kolorowe miejsca na Ziemi.

Zhangye Danxia, Chiny

Góry Tęczowe w Chinach przyciągają rzesze turystów. Ich niezwykłe kolory powstały na skutek utleniania się żelaza i innych minerałów. Na skutek erozji wierzchnia warstwa piaskowca uległa zniszczeniu, wydobywając na wierzch ukryte pierwiastki. Po latach kontaktu z powietrzem, skały przybrały tęczowe kolory.

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock 


Cinque Terre, Włochy

Pięć miasteczek u wybrzeży Włoch stanowi niezwykłą atrakcję turystyczną. Miliony turystów przyciąga malownicze położenie miejscowości oraz niezwykłe kolory, w jakie pomalowano domy. Możliwy jest tam jedynie ruch pieszy, dlatego można podziwiać to miejsce bez przeszkód. Choć są pewne ograniczenia w liczbie turystów mogących odwiedzać Cinque Terre.

Fot. Shutterstock

Damnoen Saduk, Tajlandia

Pływający targ Damnoen Saduk to królestwo kolorów. Kupicie tu przeróżne owoce: różowe smocze owoce, czerwone jabłka i purpurowe mangostany. Łódki z towarami pływają po kanałach Bangkoku, oferując rzadką możliwość zobaczenia jak wyglądał transport w tym mieście, zanim ulice zakorkowały się od nadmiaru samochodów. Najlepiej jest wybrać się na ten targ o poranku, kiedy temperatury nie są jeszcze aż tak męczące.

Fot. Shutterstock

Prowansja, Francja

Lato to sezon na lawendę. I właśnie wtedy w Prowansji hektary pól stają się intensywnie fioletowe, a zapach roznosi się po całym terenie. Rozkwit tych roślin ma miejsce w czerwcu i lipcu, natomiast w sierpniu następuje zbiór kwiatów i przerabianie ich na różnego rodzaju produkty.

Fot. Shuttesrtock

Muizenberg, Kapsztad

Przypominające domki budki do przebierania się na plaży, to pozostałości po epoce wiktoriańskiej. Pomalowano je na jaskrawe kolory, dzięki czemu wyglądają jak żywa reklama kredek świecowych. Budki były wykorzystywane przez kobiety w czasach, kiedy na plażę przychodziło się w zabudowanych sukniach. Tylko tam bez problemu można się było przebrać w odrobinę mniej zakrywające stroje.

Fot. Shutterstock

Wielka Rafa Koralowa, Australia

Widoczna nawet z kosmosu rafa koralowa ostatnio nie ma łatwego życia. Ze względu na postępujące ocieplenie klimatu olbrzymie połacie tego cudu natury zaczynają wymierać i stawać się białe. To olbrzymi problem dla natury i dla ludzi. Jednak nadal spora jej część jest bajecznie kolorowa. Oprócz samych koralowców o przeróżnych kolorach, barwy dodają miliony ryb i innych zwierząt.

Fot. Shutterstock

La Boca, Buenos Aires, Argentyna

Różne dzielnice Buenos Aires malowane są na jaskrawe kolory, a jedną z najbardziej rozpoznawalnych jest La Boca. To tutaj powstała ciekawa mieszanka piłki nożnej, tanga i muzyki. To miejsce wprost tętni życiem, a najlepszych tego przykładem są właśnie różnokolorowe fasady domów.

Fot. Shuttesrtock

Painted Desert, Arizona, USA

Pustynia w stanie Arizona jest niezwykłym przykładem na to, jak cudownie kolorowa potrafi być natura. W zależności od miejsca można tam natrafić na jagodowe góry, czerwone kaniony i pełne dramatyzmu różowe formacje skalne. Widok jest niesamowity. Zwłaszcza fioletowe góry robią fantastyczne wrażenie, bo rzadko kiedy można zetknąć się z czymś takim.

Fot. Pixabay

Moskwa, Rosja

Choć Moskwa sama w sobie jest dość szarym miastem, to w niektórych dzielnicach kolory wprost olśniewają. Jednym z najbardziej pocztówkowych widoków jest sobór Wasyla Błogosławionego stojący na Placu Czerwonym. Budynek wygląda niczym z bajki - kolorowe i bogato zdobione kopuły wyglądają wprost cukierkowo. Na sobór składa się 8 oddzielnych cerkwi.

Fot. Shutterstocok

Pola tulipanów, Holandia

Zazwyczaj pod koniec kwietnia pola tulipanów są najbardziej kolorowe, bo właśnie wtedy następuje rozkwit tych roślin. Jednak nie tylko tulipany są uprawiane w Holandii. Natrafić tam można również na pola hiacyntów, żonkili i innych kwiatów. Przejazd przez pola uprawne staje się niezwykłym przeżyciem. Tak jakby ktoś na ogromnej przestrzeni rozlał kolorowe farby.

Fot. Shutterstock

Projekt Parasol, Agueda, Portugalia

 Po raz pierwszy kolorowe parasolki rozwieszone pomiędzy budynkami pojawiły się w 2011 roku w Agueda podczas trwania letniego festiwalu. Miały za zadanie chronić artystów przed ostrym słońcem. Pomysł bardzo się spodobał i został wykorzystany w różnych innych miastach na świecie, m.in. w Timisoarze w Rumunii.

Fot. Shutterstock

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty z Chin. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety do Chin.

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Zurychu, z Warszawy do Malagi oraz, połączeń lotniczych z Katowic do Londynu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Wiednia, Okazje na loty na Malediwy, loty z Pekinu do Abu Dhabi, tanie loty krajowe, tanie loty po Polsce.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyczki, Saszetki i portfele, Plecaki dla dzieci, Torby biznesowe i Walizki dla dzieci.