Top 10 darmowych atrakcji Rzymu

rzym-di-trevi-shutterstock_63982348-2

Rzym jest pełen zabytków i różnych atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć. Jeśli jednak nie masz ochoty wydawać zbyt wiele pieniędzy podczas wizyty w tym mieście mamy dla Ciebie dobre wieści! Możesz skorzystać z naszego zestawienia całkowicie darmowych atrakcji Rzymu i nie wydać ani grosza przy okazji zwiedzając całe miasto!

Wzgórze Aventine

Aventine to dzielnica Rzymu w dawnych czasach zamieszkiwana przez bogatych Rzymian plebejskiego pochodzenia. Jak widać nie tylko szlachetnie urodzeni dysponowali znacznymi majątkami, bo Aventine to przykład pięknych willi w stylu klasycystycznym  z których rozpościera się fantastyczny widok na całe Wieczne Miasto. Właśnie w tej dzielnicy znajduje się Parco Savello, czyli park z jednym z najlepszych widoków dostępnych w Rzymie. Jest to również świetna lokalizacja na piknik i odpoczynek od zgiełku.

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock 


Gianicolo

Gianicolo nie jest jednym z siedmiu wzgórz Rzymu, ale zdecydowanie dominuje nad nimi wszystkimi. Ze względu na swoją wysokość roztaczają się z niego świetne widoki na miasto. Gianicolo warto odwiedzić zarówno w dzień, jak i w nocy, kiedy cała panorama Rzymu rozświetla się milionami świateł. Jeśli zjawisz się tam w południe usłyszysz salwę z dział wraz z wybiciem pełnej godziny. Najbardziej popularnym punktem jest taras na placu Garibaldiego, gdzie znajdziesz również pomnik włoskiego rewolucjonisty i bojownika o zjednoczenie Włoch. W pobliżu znajduje się także Fontanna Paola oraz Tiempietto, mały kościół - perełka, zaprojektowany przez Donato Bramante.

Fot. Shutterstock

Panteon

Panteon stoi w Rzymie już 2000 lat. Nawet drzwi z brązu nadal są zachowane w oryginale. Taki wiek robi wrażenie. Ale nie tylko o wiek chodzi, budowla przez prawie cały czas swojego istnienia posiadała największą kopułę na świecie. Dopiero w XX wieku człowiek zbudował jeszcze większą taką budowlę.

Jeśli chcesz podziwiać Panteon bez tłumu turystów będziesz musiał wybrać się tam wcześnie rano tuż po godzinie otwarcia świątyni.

Fot. Shutterstock

Piazza Navona

Podłużny plac powstał na miejscu antycznego stadionu. Znajdują się na nim trzy fontanny, w tym słynne Cztery Rzeki Berniniego. Oprócz nich warto zobaczyć także kościół św. Agnieszki, która ponoć właśnie w tym miejscu została zabita (jej czaszka znajduje się właśnie w tym kościele). W miesiącach zimowych na placu otwiera się jarmark bożonarodzeniowy (trwa od ostatniego tygodnia listopada do 6 stycznia).

Fot. Shutterstock

San Carlo alle Quattro Fontane

Kościół św. Karola przy Czterech Fontannach to perełka architektury. Został zaprojektowany przez Francesco Borrominiego. Reprezentuje barok, zatem możesz się spodziewać bogatych zdobień i artystycznych przeżyć. To jedna z nielicznych budowli, które mają falistą fasadę. Wszystko po to, by w pełni można było podziwiać to dzieło sztuki z perspektywy wąskiej ulicy na którą wychodzi.


Basilica di San Clemente al Laterano

Bazylika św. Klemensa to niesamowity przykład historii Rzymu. Pierwsza warstwa, na jakiej stoi to prywatna rezydencja z I wieku naszej ery, którą następnie przekształcono w miejsce spotkań chrześcijan. Przez kolejne lata budynek był przebudowywany, rozbudowywany, niszczony i odbudowywany. Wstęp do kościoła jest bezpłatny, za wejście do podziemi i zobaczenie 2000 lat historii trzeba już zapłacić 10 euro.

Fot. Pixabay

Santa Maria Maggiore

Bazylika Matki Bożej Większej powstała w miejscu, w którym ponoć w sierpniu 352 roku spadł śnieg. Było to wydarzenie tak dziwne, że ówcześni papieże postanowili je upamiętnić. W bazylice znajduje się obraz Matki Boskiej Śnieżnej. Co ciekawe, do budowy wykorzystano kolumny ze świątyni Junony, która stała tam jako pierwsza.

Fot. Pixabay

Plaz di Spagna i Schody Hiszpańskie

To bardzo malownicze miejsce na mapie Rzymu. Schody są przykładem stylu rokoko, co idealnie wpasowuje się w klimat urządzanych tam pokazów mody. To jedne z najdłuższych i najszerszych schodów w Europie. U ich szczytu znajduje się kościół Trinita dei Monti, zaś u stóp fontanna w kształcie łódki.

Fot. Shutterstock

Fontanna di Trevi

To najprawdopodobniej najsłynniejsza fontanna na świecie. Była wykorzystywana w wielu niezapomnianych filmach, jednak pamiętaj, by nie odtwarzać sceny z "La Dolce Vita", bo wejście do fontanny karane jest wysokim mandatem. Będąc w Rzymie po prostu musisz zobaczyć to miejsce.

Fot. Shutterstock

Ogrody willi Borghese

To jedno z nielicznych miejsc w Rzymie, gdzie nadal można cieszyć się przestrzenią i zielenią. Ogrody stały się własnością miasta, które zadbało, by pozostały w stanie pierwotnym. W parku znajduje się wiele malowniczych świątyń, rzeźb i kopii innych zabytków. Miłośnicy sztuki będą się tutaj czuli jak w niebie. A Ci, którzy chcą po prostu wypocząć, również będą bardzo zadowoleni.

Fot. Pixabay

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie bilety do Rzymu. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Rzymu.

Jeżeli wybierasz się do Włoch, koniecznie sprawdź też tanie loty z Warszawy do Mediolanu, bilety lotnicze Mediolan Linate lub tanie loty z Warszawy do Rzymu.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Krakowa do Rzymu i z Warszawy do Katanii.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Lizbony, Okazje na loty z Polski do Australii, tanie bilety z Warszawy do Niżnego Nowogrodu, bilety lotnicze Rzym Ciampino, wyszukiwarka tanich lotów, loty po Polsce, Lot z Krakowa do Rzymu 17 19 Marca.