Największy samolot pasażerski na świecie będzie jeszcze większy!

Etihad_Airways_-_Airbus_A380-861

Airbus A380, obecnie największy samolot pasażerski świata, już wkrótce stanie się jeszcze większy. Jego rozpiętość skrzydeł wzrośnie aż o 10 metrów.

Maszyna jest dwupoziomowa i posiada cztery silniki. Dotychczas od jednego końca skrzydła do drugiego mierzyła 80 metrów. Zwiększenie rozpiętości skrzydeł powinno zmniejszyć przeciążenia oraz podnieść efektywność zużycia paliwa o 4%.

Nowy samolot nie do końca będzie jednak nowy, nie zyska nazwy A380neo. Nadal będzie określany mianem A380. W standardowej konfiguracji samolot może pomieścić na pokładzie 525 osób.

Drugim pod względem wielkości samolotem pasażerskim jest Boeing 747-8. Natomiast nadal największym samolotem jest Antonov An-225. Powstała tylko jedna taka maszyna w 1988 roku i nadal służy ona do przewozu cargo. Jej rozpiętość skrzydeł wynosi ponad 88 metrów.

Fot. Shutterstock 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Barcelony, z Warszawy do Rzymu oraz, połączeń lotniczych z Warszawy do Londynu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Londynu, Okazje na loty Ryanair do 200 zł, bilety lotnicze z Warszawy do Funchal, tanie bilety lotnicze, wyszukiwarka lotów.