przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Kiedy lecieć na Ibizę?

ibiza-mojito-cocktail-with-ice-rum--75921242

Wyspa znana jest głównie z bogatej sceny klubowej, ale oprócz tego znajdziesz na niej również mnóstwo ukrytych zatoczek z pięknymi plażami. Ibiza może się poszczycić również najwyższej jakości bazą hotelową. Kiedy jednak najlepiej lecieć na Ibizę?

Przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie, w jakim celu chcesz lecieć na Ibizę. W szczycie sezonu, czyli podczas trwania wakacji, Ibiza jest idealnym miejscem na imprezowanie i głośną zabawę. Jeśli natomiast chcesz poznać prawdziwe życie wyspy i odczuć co nieco autentycznego klimatu Ibizy najlepiej jest tam pojechać w jesieni lub zimie. Wtedy można również odkryć historyczne oblicze tego miejsca.

Lato

Główny sezon turystyczny na Ibizie jest dość długi, trwa od maja do października. Wtedy też panują największe upały, a liczba turystów jest bardzo duża. Ceny zakwaterowania i wszelkich innych atrakcji są wtedy najwyższe. Najcieplejsze miesiące na Ibizie to lipiec i sierpień, kiedy średnia temperatura powietrza w dzień wynosi 30 stopni Celsjusza. Oczywiście właśnie w tym czasie odbywa się na Ibizie najwięcej imprez.

Wiosna

Ibizę warto odwiedzić na wiosnę, kiedy przypada okres kwitnienia migdałowców. Drzewa są wtedy obsypane intensywnie pachnącymi różowymi kwiatami. Temperatura wynosi wtedy 16-20 stopni Celsjusza. Co prawda woda jest nadal nieco za zimna na kąpiele, ale można wtedy zwiedzać wyspę bez rzeszy turystów. Na wiosnę odbywają się również hucznie obchodzone procesje Wielkanocne, np. w Dalt Vila. Ma także miejsce festiwal średniowieczny Eivissa. 

Jesień i zima

We wrześniu temperatury zaczynają już spadać. Na jesień jest już zdecydowanie chłodniej, a wraz ze spadkiem temperatur, spadają również ceny. W miesiącach zimowych wyspa zaczyna świecić pustkami, jednak mimo to nadal bardzo dużo się dzieje. Odbywa się między innymi festiwal wina w San Mateo, a w Sylwestra mają miejsce liczne imprezy noworoczne. 

Fot. Shutterstock 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Oslo do Gdańska, z Warszawy do Saskatoon oraz, połączeń lotniczych z Wrocławia do Londynu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Amsterdamu, Okazje do Islandii, loty z Warszawy do Mediolanu, bilety lotnicze, tanie loty po Polsce.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Ładowarki, Pokrowce na walizki, Torby biznesowe, Torby dla dzieci i Torby na laptopa.