Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Wielu turystów jeszcze nie wie o tych niezwykłych miejscach! Leć tam i spędź swoje najlepsze wakacje w życiu!

Green-turtle-swimming-at-tropical-island-of-Caribbean-Sea_shutterstock_166569026

​Chyba nikt nie lubi tłoku, a zwłaszcza podczas wakacji, kiedy tak naprawdę chcesz najzwyczajniej w świecie odpocząć i cieszyć się pięknymi widokami. Istnieją jednak mniej znane miejsca, które przyprawią Cię o zawrót głowy, a widoków nie będą Ci zasłaniać inni wczasowicze. Leć tam póki jeszcze nie wszyscy wiedzą o tych lokalizacjach.

Magazyn Business Insider stworzył listę 23 cudownych miejsc, które są dobrym pomysłem na wyjazd. Są one mniej znane, dlatego w zachwycaniu się chwilą i krajobrazem raczej nie będą Ci przeszkadzać inni turyści. Przedstawimy Wam 10, naszym zdaniem, najciekawszych miejsc z tej listy. Może to będzie dobra inspiracja dla tegorocznych wyjazdów:) 

1. Oaza Huacachina, Peru

Ta niewielka oaza na pustyni Atacama stanowi niezwykłą atrakcję. Znajduje się pośród wielkich, piaszczystych wydm, kilka kilometrów od 200-tysięcznego miasta Ica. To nie tylko świetne miejsce na odpoczynek, ale także na sandboarding. Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas na pewno nieźle się tu zmęczysz przy wchodzeniu na wydmy i zjeżdżaniu z nich. Deskę możesz wypożyczyć w oazie i jest to bardzo tanie (ok. 10 zł za dzień).  A po szaleństwie na wydmach możesz się zrelaksować w którejś z knajpek w oazie. To nie do końca tak, że turystów tu nie ma, ale jesteś w stanie znaleźć spokojne miejsce tylko dla siebie.

www.pixabay.com

Fot. Shutterstock


2. Giola, Grecja

To niezwykłe miejsce!  Laguna Giola jest naturalnym basenem wyrzeźbionym przez siły natury. Znajduje się w północnej części Morza Egejskiego, na greckiej wyspie Thassos. Woda jest tu cieplejsza niż w morzu, no i kąpiel przyjemniejsza. Mimo swej niezwykłości miejsce dalej nie jest dobrze znane turystom. Nieskazitelnie czysta woda robi wrażenie, prawda? Tu możesz naprawdę doświadczyć ciszy i spokoju. A dlaczego to miejsce jest tak mało uczęszczane przez turystów? Z prostego powodu. Jest dość mocno oddalone od większych miejscowości turystycznych i niełatwo się tu dostać. Prowadzi do niego długi szlak, kończący się trudnym skalistym odcinkiem. Ale warto!


3. Semuc Champey, Gwatemala

​Tu masz na dzień dobry rajskie widoki! Bujna zieleń ze szmaragdowo-zielonym kolorem wody tworzą idealne połączenie. Kaskady wodne i naturalne baseny turkusów robią wrażenie. Droga prowadzi tam niełatwa, ale warto! A cały widok możesz podziwiać z 300 metrowego punktu widokowego.


4. Ukryta plaża na wyspie Marieta, Meksyk

 To jest dopiero widok! Wyobrażasz sobie sytuację, że odnajdujesz taką ukrytą plażę? I jest tylko dla Ciebie? ;) No tak dobrze nie będzie, ale i tak może być spoko! Plaża zwaną Plażą Miłości znajduje się w pobliżu Puerto Vallarta w Meksyku. Plaża znajduje się na terenie rezerwatu przyrody, ale żeby się na nią dostać, musisz mieć specjalne pozwolenie.  Nie tylko ta kwestia dodaje temu miejscu wyjątkowości! Sama droga do plaży jest wyjątkowa, bo jeśli już masz pozwolenie i możesz wyruszyć do tego raju musisz przepłynąć długi tunel wodny pod skałami. Sceneria jest osobliwa i pełna uroku. Można się zakochać od pierwszego wejrzenia.


5. Jaskinie Lake General Carrera, Chile

Marmurowe jaskinie na jeziorze General Carrera w Chile są kolejnym niezwykłym miejscem, które warto odwiedzić. Przez jaskinie przebiega granica argentyńsko-chilijska. Najbardziej znane są tu Marmurowa Kaplica  i Marmurowa Kate­dra. Jak mówią miejscowi, to jedno z niezadeptanych jeszcze miejsc świata. Strojne sufity i niebieski blask możesz tu podziwiać z łodzi.


6. Silfra, Islandia

To magiczne miejsce w Parku Narodowym Pingvellir to dopiero gratka dla miłośników nurkowania! Wyobraź sobie, że nurkujesz w krystalicznie czystej wodzie z idealną widocznością (niemal na 100 m!). Masz to? To właśnie szczelina Silfra na Islandii. Krystaliczność tę zawdzięcza topniejącemu lodowcowi Langjökull, z którego pochodzi woda. Ale to jeszcze nic... Prawdziwy hit to wiadomość, że możesz tu dotknąć dwóch kontynentów Eurazji i Ameryki jednocześnie! To miejsce, gdzie płyty się niemal spotykają. Szczelina jest granicą między kontynentami. Najpiękniejszym fragmentem szczeliny jest Katedra. 


7. Wyspa Isola Bella, Włochy

TO jedna z borromejskich wysp na jeziorze Maggiore​. Jest długa na 320m, a szeroka na 180 metrów. Jej centralną część zajmuje pałac Borromeuszów i znajdujące się wokół niego ogrody. Leżą one na dziesięciu tarasach, a najwyższy z nich wznosi się na wysokości 37 m. Niżej jest tzw. amfiteatr, z przepiękną fontanną w głębi. Jest ona też swego rodzaju dekoracją, gdyż na jej tle często wystawiano przedstawienia teatralne​. W przeszłości wyspa była zamieszkiwana, ale obecnie jest bezludna.​ Pałac i ogrody robią ogromne wrażenie już z pokładu promu, który przywozi turystów.

8. Rangiroa, Polinezja Francuska

​To istny raj dla nurków! Rangiroa (nazwa oznacza "bezkresne niebo") to miejsce jednego z największych atoli na świecie. Atol ten składa się z około 250 wysp, wysepek i ławic piaskowych, o łącznej powierzchni około 170 km². Jest jednocześnie najdłuższą wyspą archipelagu. Tych kolorowych raf nie sposób zapomnieć. A co ciekawe, jest tu idealne miejsce do obserwowania rekinów w ich naturalnym środowisku. Mimo niezwykłych widoków, możesz też tu liczyć na masę atrakcji. Jeśli słyszałeś o małżach składających czarne perły, to musisz to kojarzyć właśnie z tym miejscem. 


9. Popeye Village, Malta

Wioska Papaja! Pamiętasz tego umięśnionego marynarza z fajką? To dokładnie o nim mowa! Wioska powstała na potrzeby filmu, który kręcono w 1980 roku. I to bez żadnych efektów specjalnych. Zresztą spójrz na tę panoramę. Niczego więcej tu nie trzeba:) Główną rolę zagrał Robin Williams. Film nie przyniósł dużego sukcesu finansowego, ale sceneria została w oryginale do dziś i cieszy odwiedzających zatokę Anchor Bay. 


10. Setenil de las Bodegas, Hiszpania

​Ostatnim miejscem, na które chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę jest hiszpańskie miasto w skałach. Przebiega tędy szlak turystyczny Ruta de los Pueblos Blancos (Szlak Białych Miast). Należy do niego ponad 20 miast Andaluzji. Wszystkie leżą na terenie gór Sierra de Grazalema i Parque Natural de la Sierra de Grazalema (Parku Narodowego Andaluzji). Niesamowita sceneria robi wrażenie. Na dachach wielu domów znajdują się bajeczne ogrody i gaje

Nawigacja dodatkowa